7 lat dla spamera?

Amerykanin Howard Carmack, szerzej znany jako "Buffalo Spammer", może zostać skazany na 7 lat wiezienia za fałszerstwo i kradzież tożsamości. Mężczyzna był jednym z najbardziej znanych "spamerów" - szacuje się, że w ciągu kilku lat uprawiania tego procederu wysłał w sumie ponad 800 mln niechcianych e-maili, wykorzystując do tego celu skradzione i sfałszowane adresy e-mail.

Carmacka uznano winnym czternastu "kradzieży tożsamości" oraz oszustw. Eliot Spitzer, rzecznik prokuratora generalnego stanu Nowy Jork powiedział, że "Buffalo Spammer" jest pierwszą osobą, która zostanie skazana na podstawie nowych przepisów dotyczących "kradzieży tożsamości".

Oskarżonemu grozi kara od 3,5 do 7 lat więzienia - ostateczny werdykt w tej sprawie ma zapaść 27 maja (do tego czasu Carmack pozostanie w więzieniu hrabstwa Erie). "Buffalo Spammer" przegrał juz jeden poważny proces - w ubiegłym roku sąd orzekł, że Amerykanin musi zapłacić firmie EarthLink (dostawcy usług internetowych) 16,5 mln USD odszkodowania za straty spowodowane jego "spamerską" działalnością.


TOP 200