61 milionów stacjonarnych nagrywarek DVD do 2009 roku

Wyniki ostatniego badania firmy IMS Research wskazują na lawinowy rozwój rynku stacjonarnych nagrywarek DVD. Jak wynika z opublikowanego właśnie raportu, do 2009 roku będziemy mieli na świecie ponad 61 milionów tego typu urządzeń.

Rozwój zapotrzebowania na stacjonarne nagrywarki DVD ma być zauważalny już w tym roku. Z 4,5 miliona nagrywarek DVD w 2003 roku, ich liczba do 2009 roku sięgnąć ma 61 milionów. Na uwagę zasługuje również rosnąca liczba tego typu urządzeń wzbogaconych o dodatkowe elementy - przykładowo wbudowane dyski twarde. Urządzenia wzbogacone o dyski twarde, jeszcze w tym roku mają przekroczyć 65% wszystkich stacjonarnych nagrywarek DVD sprzedawanych w Japonii, w 2005 roku sięgną poziomu 50% w Stanach Zjednoczonych. W Europie taka sama sytuacja będzie miała miejsce w 2007 roku. Zdaniem analityków z IMS Research, zwiększy się także liczba nagrywarek DVD wyposażonych w moduł tunera telewizyjnego.

Co ciekawe, sprzedaż nagrywarek DVD wykorzystujących technologię zapisu przy pomocy niebieskiego lasera jeszcze w 2003 roku stanowiła zaledwie 0,1% całego rynku, zaś do 2009 roku w obliczu rosnącego zainteresowania telewizją HDTV może wynieść nawet 8%. Wtedy też standardowe urządzenie tego typu, zdaniem IMS Research, nie powinno kosztować więcej, niż 500 USD.

Więcej informacji: http://www.imsresearch.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200