60 GB w laptopie

Firma Fujitsu rozpoczęła sprzedaż twardych dysków o pojemności 60 GB, przeznaczonych do montowania w komputerach przenośnych. Główny rywal Fujitsu w tym sektorze, IBM, zapowiada, że jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek napędy o większej pojemności.

Firma Fujitsu rozpoczęła sprzedaż twardych dysków o pojemności 60 GB przeznaczonych do montowania w komputerach przenośnych. Główny rywal Fujitsu w tym sektorze, IBM, zapowiada, że jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek napędy o większej pojemności.

60 GB dyski trafiły do sprzedaży wraz z nieco "mniejszymi" modelami – 30- oraz 20-gigabajtowymi. We wszystkich urządzeniach zastosowano opracowany niedawno przez Fujitsu system pozwalający na wyjątkowo cichą pracę dysków. Przedstawiciele firmy na razie nie podali dokładnego cennika nowych produktów.

Zobacz również:

Główny konkurent japońskiej firmy w tym sektorze, IBM, w tej chwili ma w swojej ofercie dyski o pojemności 40 GB. Przedstawiciele koncernu zapowiadają jednak, że jeszcze w tym roku wprowadzą na rynek napędy o pojemności większej niż 60 GB.


TOP 200