6 x Gigabyte z nForce2

Niedawno informowaliśmy o tym, że Gigabyte zmieniło swoje przekonania i rozpoczyna produkcję płyt głównych z chipsetami NVidii. Dzisiaj firma zaprezentowała 6 nowych modeli bazujących na układach nForce2 Ultra 400, nForce2 oraz nForce2 IGP.

6 x Gigabyte z nForce2
Jak to zwykle z płytami Gigabyte bywa, flagowy produkt w ofercie – GA-7NNXP jest niezwykle bogato wyposażony. Najważniejszym elementem płyty jest najnowszy chipset NVidii nForce2 Ultra 400. Producent gwarantuje, że będzie on poprawnie współpracował z procesorami AMD z szyna systemową 400 MHz. Dotychczas dostępne wersje płyt z chipsetami nForce2 potrafią obsłużyć te układy nieoficjalnie, jednak producenci nie gwarantują stabilnej pracy takiej konfiguracji. Płyta może współpracować z pamięciami DDR400 ustawionymi w trybie TwinBank (dwukanałowy).

Nietypowym wyposażeniem jest dodatkowy układ zasilania (DPS) na płycie, który ma gwarantować jej całkowitą stabilność nawet podczas pracy z modelami procesorów o dużym zapotrzebowaniu na energię. Karta z zasilaczem emanuje błękitnym światłem, które spodoba się szczególnie miłośnikom tuningu wnętrza peceta. Dodatkowy wentylator pozwoli z kolei na lepsze chłodzenie procesora.

6 x Gigabyte z nForce2
Inne elementy wyposażenia to podwójny kontroler LAN (gigabitowy), podwójny BIOS oraz podwójny RAID (ATA133 i SerialATA). Z płytą zintegrowano również 6-kanałowy układ dźwiękowy oraz cyfrowe wyjścia audio. Port AGP występuje w wersji Pro. Oczywiście nie zabrakło kilku portów USB 2.0 (6 szt) i FireWire (3).

Przy okazji Gigabyte przedstawił pełną specyfikację płyt głównych z nForce2, które wprowadza właśnie do stałej oferty. Jest z czego wybierać, bo znalazło się w niej aż 6 nowych modeli.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200