500 wydruków na jednej kartce

Firma Toshiba zaprezentowała drukarkę o oznaczeniu B-SX8R, która potrafi zadrukować tę samą stronę nawet... pięćset razy. Oczywiście jest to możliwe przy użyciu specjalnego termicznego papieru (pokrytego plastikiem i specjalnym barwnikiem), który po zużyciu może być poddany recyklingowi.

500 wydruków na jednej kartce

Toshiba B-SX8R

Przedstawiciele producenta twierdzą, że firmy produkujące papier wytwarzają około 6,5 kg dwutlenku węgla na każde 1000 arkuszy - czyli ponad sześć razy więcej, niż podczas produkcji opracowanego przez Toshibę papieru wielorazowego użytku.

"Drukarka B-SX8R pomoże zredukować zużycie papieru, przyczyniając się w ten sposób do ochrony lasów oraz pozwoli na zredukowanie emisji do atmosfery dwutlenku węgla wytwarzanego przez firmy produkujące papier" - tłumaczy Mike Keane z firmy Toshiba. Nowy papier zawiera w sobie warstwę specjalnego barwnika, który reaguje na wysoką temperaturę sięgającą 180 stopni. Podgrzane miejsca zmieniają kolor na czarny, tworząc w ten sposób obraz. Aby go wyczyścić wystarczy później papier ponownie podgrzać do temperatury 130-170 stopni (barwnik zmienia kolor z powrotem na biały).

Zobacz również:

  • Toshiba: dyski twarde 26 TB w tym roku, a 40 TB za pięć lat

Nowa drukarka na razie dostępna jest wyłącznie na rynku japońskim lecz Toshiba planuje w niedługim czasie wprowadzić ją do Europy. Urządzenie kosztuje około 7500 euro.

Osoby zainteresowane tematem zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego urządzenie podczas pracy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200