5 tys. "empetrójek" w kieszeni

Koncern Toshiba zaprezentował przenośny odtwarzacz plików audio, wyposażony we wbudowany twardy dysk. Przedstawiciele firmy zapewniają, że jest to najmniejsze tego typu urządzenie (tzn. odtwarzacz z twardym dyskiem), dostępne w tej chwili na rynku.

Gigabeat MEG200J wyposażony jest w dysk o pojemności 20 GB - pozwala to na zmagazynowanie do 5 tys. utworów (odtwarzacz obsługuje formaty WMA, MP3 oraz WAV. Urządzenie mierzy 89,5 x 76,5 x 12,7 mm - jest więc wyraźnie mniejsze np. od odtwarzacza iPod firmy Apple. Waga MEG200J to 138 g.

5 tys. "empetrójek" w kieszeni

Gigabeat MEG200J

Na przednim panelu odtwarzacza umieszczono niewielki, monochromatyczny wyświetlacz LCD, na którym prezentowane są informacje o zapisanych na dysku plikach, aktualnie odtwarzanym utworze itp.

Zobacz również:

  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?
  • Google Drive ostrzeże przed niebezpiecznym plikiem

Przedstawiciele Toshiby zapewniają, że akumulatory, w które wyposażono urządzenie, pozwalają mu na 11 godzin nieprzerwanej pracy. Gigabeat MEG200J komunikuje się z komputerem za pośrednictwem złącza USB 2.0. Odtwarzacz jest kompatybilny z systemami operacyjnymi z rodziny Windows (98 i późniejsze wersje). Cenę urządzenia ustalono na 424 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200