5 powodów, dla których IBM wybrało przeglądarkę Firefox

W koncernie IBM zapadła decyzja o ustanowieniu programu Firefox domyślną przeglądarką internetową. Za pośrednictwem aplikacji Mozilli z siecią łączyć się będzie 400 tys. pracowników firmy.

Firma nie wystosowała oficjalnego komunikatu w tej sprawie, jednak informacja ta pojawiła się w blogu Roberta Sutora, wicedyrektora IBM ds. open source i systemów Linux. Sutor, zatrudniony w koncernie od 1982 r., pisze: "Oficjalnie dodajemy kolejny program do listy domyślnych, popularnych aplikacji, które powinni wykorzystywać pracownicy, a jest nim przeglądarka Mozilla Firefox".

Sutor wymienił 5 powodów, dla których IBM wybrało Firefoksa:

- "uderzająca" zgodność ze standardami sieciowymi

- Firefox to program open source, którego rozwój zależy od społeczności developerów, a nie od jednego podmiotu komercyjnego

Zobacz również:

  • Interfejs przeglądarki Firefox zyskał nową funkcję
  • Opera uruchamiana na urządzeniach iOS zapewnia już użytkownikom dostęp do bota AI

- przeglądarka jest bezpieczna, o co dba międzynarodowa społeczność ekspertów

- program można personalizować i dowolnie rozbudowywać jego funkcjonalność w zależności od potrzeb

- innowacyjność Firefoksa sprawia, że ma on wpływ na kształt rynku przeglądarek WWW.

Osoby zatrudnione w koncernie, używające do przeglądania Internetu programów innych firm, np. Internet Explorera, Chrome'a czy Safari, będą "mocno zachęcane" do przesiadki na Firefoksa. Nowe komputery dostarczane pracownikom będą wyposażone w zainstalowany w systemie program Mozilli.

Robert Sutor nie sprecyzował, czy dotychczas w firmie obowiązywała inna domyślna przeglądarka WWW.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200