5 GB wolnej przestrzeni dyskowej online

Jeśli chciałbyś tymczasowo przechować swoje ważne dokumenty na dysku sieciowym, to możesz skorzystać z bezpłatnej aplikacji Xdrive Desktop 5.1.153, która połączy Twój komputer z dyskiem internetowym.

Narzędzie tworzy internetowy dysk twardy, na którym można przechowywać dokumenty, muzykę, filmy lub dowolne typy plików. Niestety, aby skorzystać z oferty należy zarejestrować konto w AOL. Jest to największa bariera dla użytkownika, ponieważ serwis gromadzi dość szczegółowe dane na temat użytkownika (m.in. numer telefonu).

Panel konfiguracyjny dysku

Panel konfiguracyjny dysku

Na szczęście po przejściu tego etapu dalej jest "z górki". Instalujemy program i podajemy login oraz hasło. Aby nawiązać połączenie wystarczy kliknąć w przycisk Connect. Nasz wirtualny dysk będzie dostępny w Moim Komputerze jako zmapowany dysk sieciowy. Użytkownik może samodzielnie przypisać mu literę. Testując połączenie skopiowaliśmy plik o objętości 11 MB. Zdziwił nas szybki transfer - kopiowanie rozpoczęło się na poziomie 50 kb/s aby wkrótce przekroczyć 200 kb/s. Jak na realia polskiego Internetu jest to wyniki absolutnie wystarczający. Do dyspozycji jest pełne 5 GB powierzchni, więc z okazji jesiennych porządków na dysku można przenieść tam cenne dokumenty, naprawić system, oczyścić dysk i skopiować je na stare miejsce.

Można skonfigurować kopię bezpieczeństwa

Można skonfigurować kopię bezpieczeństwa

Domyślnie jest tworzona struktura katalogów, podobna do tej z Moich Dokumentów. Znajdziesz tam m.in. nazwy takie jak: My Documents, My Music, My Photos, My Video.

Dostęp do dysku internetowego za pomocą Eksploratora

Dostęp do dysku internetowego za pomocą Eksploratora

Jest to naprawdę dobra oferta, głównie ze względu na brak opłat (trzeba jedynie namęczyć się przy rejestracji) i prostotę obsługi. Jeśli nie masz lub nie chcesz konfigurować serwera FTP, to jest to propozycja godna uwagi.

Pobierz plik

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.