48 portów 10 GE

Extreme Networks udostępni za kilka dni urządzenie BlackDiamond 10K, które według producenta ma być najbardziej gęstym przełącznikiem 10 Gigabit Ethernet.

W chassis przełącznika znajduje się osiem gniazd na karty. Dostępne są karty zawierające 60 portów 1000Base-T lub 6 portów 10 GE. Przełącznik może więc zawierać do 48 portów 10 GE, a jego ogólna wydajność przełączania wynosi 1,6 Tb/s.

Przełącznikiem zarządza nowy system operacyjny, który zawiera funkcje przeciwdziałające włamaniom i zawiadujące automatycznie połączeniami przełącznik-serwer, co zwiększa wydajność takich aplikacji jak VoIP, czy dystrybuowanie oprogramowania.

Zobacz również:

  • Cisco Business – rozwiązanie sieciowe od Cisco dla małego i średniego biznesu

System operacyjny przełącznika nosi nazwę Extreme XOS. Został on oparty na otwartym kodzie źródłowym Unix. Oprogramowanie znajduje się w module zarządzania w pamięci flash. Extreme XOS komunikuje się z innymi przełącznikami i z serwerami za pomocą systemu opartego na technologii XML. Wiadomości XML zawierają parametry sterujące usługami (np. QoS) i zarządzające sieciami VLAN.

Extreme zamierza w przyszłości wprowadzić do systemu XOS opcje wykorzystujące technologię IDS (wykrywanie włamań). Obecnie przełączniki Extreme zawierają funkcje, które pozwalają blokować lub ograniczać wielkość ruchu w warstwie trzeciej, ale są one włączane i wyłączane ręcznie.

Autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań Exterme Networks w Polsce jest firma Clico (http://www.clico.pl ).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200