415 pracowni w szkołach na Dolnym Śląsku ma nowy sprzęt

Firma CUBE.ITG zrealizowała wdrożenie warte ponad 60 mln zł w ramach projektu "Modernizacja Centrów Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku".

415 pracowni w szkołach na Dolnym Śląsku ma nowy sprzęt
Firma była odpowiedzialna za kompletne wyposażenie szkół zawodowych na Dolnym Śląsku w sprzęt informatyczny i przemysłowy. Wdrożenie dotyczyło wyposażenia 415 pracowni w 53 placówkach o profilu mechanicznym, samochodowym, elektro-energetycznym, mechatroniczno-elektronicznym, budowlanym, informatycznym i turystycznym. Organizatorem przetargu i organem nadzorującym przebieg procesów był Wydział Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we współpracy z dziewięcioma powiatami i miastami na prawach powiatu Dolnego Śląska. Firma wdrożyła sprzęt IT, oprogramowanie inżynierskie i zaawansowane urządzenia automatyki przemysłowej. Zakup wyposażenia pozwoli na efektywne kształcenie na bazie nowoczesnej technologii. Nowo utworzone centra będą służyły także uczniom z innych powiatów lub gmin. "Wdrożenie w szkołach najwyższej klasy sprzętu spowoduje, że pracodawcy będą mogli zatrudniać w pełni wykształconych absolwentów, przygotowanych do pracy na identycznym jak w przemyśle sprzęcie. Zasięg projektu sprawia, że uczniowie z całego Dolnego Śląska będą kształceni w ramach szkolnictwa zawodowego kompleksowo, na bardzo wysokim, równym poziomie" - dodaje Jolanta Kabata, inspektor ds. wdrażania projektów unijnych w ramach RPO z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Do wdrożonych rozwiązań zaliczyć można m.in. tablety graficzne, wyposażenie pracowni telekomunikacyjnych, systemów operacyjnych i sieci komputerowych, elektroniki i techniki cyfrowej, maszyny wytrzymałościowe, obrabiarki CNC, numerycznie sterowane tokarki, roboty do obsługi procesów produkcyjnych, sprzęt informatyczny do silników samochodowych, zestawy panelowe i ramy blacharskie, rusztowania, stworzenie symulacji pokoju hotelowego dla branży turystycznej oraz wiele innych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200