Windows 10 Creators Update, przewodnik po kolejnych aktualizacjach systemu

Co warto wiedzieć o kolejnych aktualizacjach wprowadzonych przez Microsoft już po publikacji kolejnej wersji systemu Windows 10 Creators Update.

Publikacja nowej wersji Windows 10 Creators Update to tylko początek procesu aktualizacji systemu. Po jej wprowadzeniu Microsoft zaczął udostępniać poprawki eliminujące wykryte błędy, łaty związane z bezpieczeństwem, a czasami też nowe funkcje. Niżej prezentujemy podsumowanie informacji dotyczące aktualizacji systemu Windows 10, które Microsoft wprowadził już po opublikowaniu Creators Update.

Więcej informacji o nowych funkcjach Windows 10 w zastosowaniach biznesowych, można znaleźć w artykule Windows 10 Creators Update, co warto wiedzieć lub dokumentach publikowanych przez Microsoft: Windows 10 Creators Update advances security and best-in-class modern IT tools oraz What’s new in Windows 10, version 1703 IT pro content.

Zobacz również:

  • Microsoft prezentuje nowe komputery Surface z Intel Core Ultra
  • Asystent AI Copilot wkroczył do platformy Azure SQL Database

KB4020102 (OS Build 15063.332)

Data publikacji: 25 maj, 2017

Jest to aktualizacja zawierająca zestaw poprawek różnego rodzaju błędów nie dotyczących bezpieczeństwa.

M.in. usuwa problem z instalacją dostarczanego przez producentów oprogramowania do sterowania drukarkami w komputerach wyposażonych w pamięć RAM o pojemności mniejszej niż 4 GB oraz zawiera serię poprawek dla przeglądarki Internet Explorer, a w tym usuwającą problem braku możliwości instalacji wtyczek ActiveX przez użytkowników nie mających uprawnień administratora.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w dokumencie KB4020102.

KB4016871 (OS Builds 15063.296 oraz 15063.297)

Data publikacji: 9 maj, 2017

Aktualizacja bezpieczeństwa zawierająca zestaw poprawek nie mających znaczenia krytycznego. Dotyczą one takich elementów systemu jak Microsoft Edge, Internet Explorer, Microsoft Graphics Component, Windows SMB Server, Windows COM, Microsoft Scripting Engine, kernel Windows, Windows Server oraz .NET Framework. Wśród nich jest poprawka błędu w programie autochk.exe, który powodował, że proces skanowania dysku mógł być czasami pomijany, a potencjalne uszkodzenia danych nie były korygowane na bieżąco, co mogło grozić ich utratą. Ponieważ jest to zestaw poprawek związanych z bezpieczeństwem, zalecana jest jego natychmiastowa instalacja.

Wiecej szczegółowych informacji można znaleźć w dokumencie KB4016871.

KB4016240 (OS Build 15063.250)

Data publikacji: 25 kwiecień, 2017

Zestaw poprawek nie dotyczących bezpieczeństwa i nie zawierający nowych funkcji.

Eliminuje m.in. problem ze sporadycznym przypadkiem wylogowywania użytkownika z aplikacji np. po uruchomieniu programu Direct3D w trybie pełnoekranowym, co powodowało, że system zawieszał się i przestawał odpowiadać. Poprawione zostały też dwa inne ważne błędy. Jeden powodował, że niektóre maszyny wirtualne traciły łączność z siecią podczas procesu przydzielania adresów IP oraz drugi,m który uniemożliwiał uruchomienie zablokowanego ekranu przy wykorzystaniu odpowiednich ustawień Group Policy.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w dokumencie KB4016240.

KB4015583 (OS Build 15063.138)

Data publikacji: 11 kwiecień, 2017

Zestaw mniejszych poprawek bezpieczeństwa nie zawierający nowych funkcji.

Eliminuje drobne błędy wykryte w Scripting Engine, bibliotece libjpeg, Hyper-V, kernelu Windows, Adobe Type Manager Font Driver, Internet Explorer, Graphics Component, Active Directory Federation Services, .NET Framework, Lightweight Directory Access Protocol, Microsoft Edge i Windows OLE. Dodatkowo zawiera poprawkę eliminującą problem z aktualizacją informacji o bieżącej strefie czasowej.

Jak w przypadku innych poprawek związanych z bezpieczeństwem, zalecana jest natychmiastowa instalacja tego zestawu.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w dokumencie KB4015583.

KB4016251 (OS Build 15063.13)

Data publikacji: 5 kwiecień, 2017#

Zestaw poprawek nie dotyczących bezpieczeństwa korygujący tylko kilka małych błędów i nie zawierający nowych funkcji.

Eliminuje problemy z aplikacją Bluetooth Radio podczas hibernacji/uruchamiania systemu oraz błąd powodujący awarię systemu Windows Build 15060 ze skonfigurowaną usługą DeviceGuard podczas instalacji sterownika oprogramowania antywirusowego.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w dokumencie KB4016251.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200