40 stron na minutę

Hewlett-Packard zaprezentował drukarkę laserową HP 5000 D640.

Hewlett-Packard zaprezentował drukarkę laserową HP 5000 D640.

Hewlett-Packard wprowadził na rynek nową wysoko wydajną laserową drukarkę sieciową, oferującą użytkownikom możliwość druku 40 str./min. Miesięczna wydajność drukarki wynosi 300 tys. kopii.

HP 5000 D640, bo tak nazywa się nowy produkt, wyposażona została w dysk twardy o pojemności 840 MB, na którym przechowywane są czcionki, gotowe formularze i znaki graficzne. Na tym samym dysku zainstalowano 1 tys. krojów pisma (w tym 56 zestawów czcionek dostępnych w drukarkach linii LaserJet).

Drukarka HP 5000 D640 klasyfikowana jest jako model klasy średniej i drukuje w rozdzielczości 600 x 600 dpi (pkt/cal). Przystosowana jest ona do drukowania na papierze o wielu standardowych rozmiarach, w tym Letter, Legal, Executive Ledger, A3, A4, A5, JIS B4 i JIS B5. Możliwe jest również drukowanie na małych (4 x 7,2") i dużych formatach (11,7 x 17").

Nowa drukarka komunikuje się z serwerem za pośrednictwem języka Printer Control Lanaguage (PCL) Level 5e, opcjonalnie możliwe jest również sterowanie drukarką w języku PostScript Level 2.

Konfiguracja i obsługa modelu D640 jest bardzo łatwa i przebiega za pośrednictwem opcji zorganizowanych w menu i wyświetlanych na wielowierszowym wyświetlaczu LCD, co umożliwia obejrzenie aktualnych ustawień drukarki. Standardowo przewidziano pięć wersji językowych dla obsługi menu: angielską, francuską, niemiecką, włoską i hiszpańską.

Użytkowanie i konfiguracja

Wszystkie najważniejsze materiały eksploatacyjne (toner, bęben, bezpiecznik i rolki podające papier) mogą być wymieniane bez użycia narzędzi. Drukarka monitoruje zużycie poszczególnych elementów i w odpowiednim momencie sugeruje ich wymianę, wyświetlając odpowiedni komunikat, co jest znacznym udogodnieniem.

D640 wyposażona jest w złącza szeregowe i równoległe, umożliwia dołączenie do sieci Ethernet i Token Ring poprzez interfejsy sieciowe HP JetDirect EX (nabywane oddzielnie i niedostępne w standardowym wyposażeniu). Drukarka współpracuje z programem obsługi LaserJet 4Si/4Si MX do TCP/IP, Novell NetWare lub HP LAN Manager.

Karta sieciowa HP JetDirect EX pozwala administratorowi sieci na zastosowanie tych samych programów narzędziowych, co w przypadku drukarek LaserJet. Ponadto HP JetDirect umożliwia przesyłanie komunikatów sterujących między drukarką a aplikacjami sieciowymi, co pozwala szybciej wykrywać i analizować występujące problemy (aplikacja informuje, co dzieje się z drukarką, np. brak papieru, jego zacięcie itp.).

Dodatkowe akcesoria

Standardowo model D640 wyposażony jest w dwa zasobniki na papier: wejściowy i wyjściowy o pojemności odpowiednio 1500 i 400 arkuszy. Opcjonalnie instalowane akcesoria dedykowane do pracy wielkonakładowej zwiększają pojemność na wejściu do 4500 i na wyjściu do 2400 arkuszy. Możliwe jest też zainstalowanie urządzenia do sortowania kopii.

Dodatkowe informacje o drukarce uzyskać można pod internetowym adresem

http://www.hp.com/computing/spo/d640.html .


TOP 200