4,5 mld zł wydali w 2008 r. Polacy na zakupy w sieci

Informację taką podał Dariusz Bogdan, wiceminister gospodarki podczas IV Kongresu Gospodarki Elektronicznej. Średnia wartość pojedynczej transakcji sięgała ok. 850 zł.

Eksperci szacują, że do 2015 r. zaufanie do internetowych transakcji wzrośnie na tyle, że nawet jedna czwarta handlu przeniesie się do sieci - relacjonuje Rzeczpospolita.

Polacy coraz chętniej korzystają też z usług bankowości elektronicznej. O ile w 2007 r. korzystało z niej ok. 29% Internautów, to w 2008 r. było to już 35%. Pod względem ilościowym w latach 2006 - 2008 liczba osób korzystających z usług bankowych przez Internet wzrastała średnio o ok. 1,2 mln rocznie.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Powstała technologia produkcji biodegradowalnych płytek drukowanych
  • Apple zainwestuje w rynek komputerów stacjonarnych

Z przedstawionych przez Dariusza Bogdana danych wynika, że w 2008 r. 95% polskich firm korzystało z komputerów, a 93% z nich miało dostęp do Internetu. Przy tym ponad 50% z nich korzystała z Internetu szerokopasmowego. Dostęp do Internetu w pierwszym kwartale 2008 r. posiadało w Polsce 48% gospodarstw domowych (średnia w UE to 60%).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200