3S Data Center pierwszym w Polsce platynowym partnerem Veeam

3S Data Center uzyskał platynowy status w Veeam. Tytuł Platinum Service Provider potwierdza bycie liderem rynku, zarówno pod kątem jakości świadczonych usług jak i kompetencji w zakresie obsługi klienta. Status platynowy oznacza także jeszcze bliższą współpracę z Veeam, co dla Klientów przekłada się na większe możliwości w zakresie świadczonego wsparcia technicznego.

Autor: Andrzej Szłapa, Koordynator ds. Marketingu Data Center, Grupa 3S

Na całym świecie jest ok. 80 VCSP o statusie PLATINUM z czego ok. 30 jest regionie Europy Środkowo-Wschodniej. 3S Data Center jest jedynym partnerem w Polsce o tym statusie. W Europie wschodniej jest ich - wraz z 3S – dwóch.

Veeam

Veeam to firma kojarzona głównie z ochroną i odzyskiwaniem danych po awarii. Od momentu swojego powstania, czyli od roku 2006, aktywnie działa w obszarze dostępności w środowiskach wielochmurowych i ochrony danych. Dlatego też jej inżynierowie doskonale wiedzą jak trudnym wyzwaniem dla wielu organizacji z całego świata jest utrzymywanie ciągłości biznesowej w trybie 24/7/365.

Dlatego Veeam stworzył rozwiązania, które pomagają firmom i instytucjom uzyskać wskaźnik czasu i punktu przywracania (RTPO™) na poziomie nieprzekraczającym 15 minut dla wszystkich aplikacji i danych. Pomaga to oszczędzać czas, ograniczać ryzyko, znacznie obniżać koszty kapitałowe i operacyjne oraz realizować bieżące i przyszłe cele biznesowe.

Fakt, iż w Polsce pojawił się pierwszy i jak na razie jedyny Partner Veeam o platynowym statusie VCSP, jest dobrym momentem, aby przypomnieć o tak ważnych usługach są backup i replikacja w odniesieniu do potrzeb przedsiębiorstw działających non stop online.

3S Data Center pierwszym w Polsce platynowym partnerem Veeam

Backup

3S Data Center oferuje zabezpieczanie danych użytkownika polegające na tworzeniu kopii zapasowych. Proces ten odbywa się zarówno we własnych data center zlokalizowanych w Polsce (trzy w Katowicach i po jednym w Warszawie oraz Krakowie) jak i w lokalnym środowisku użytkownika.

Kopia zapasowa chroni przed utratą ważnych danych, dlatego warto zadbać o jakość backupu i utworzyć ją z zgodnie z regułą 3-2-1, która mówi, że dane należy przechowywać w trzech egzemplarzach, na dwóch różnych nośnikach, w tym na jednym zlokalizowanym poza siedzibą firmy.

Oferowana przez 3S Data Center usługa backupu, została zaprojektowana w oparciu o oprogramowanie Veeam. Występuje ona w postaci klasycznego Backup as a Service, lub chmurowej - Veeam Cloud Connect (VCC).

Backup oparty o VCC pozwala tworzyć kopie zapasowe maszyn wirtualnych, serwerów fizycznych i stacji roboczych/laptopów w bezpiecznej lokalizacji zewnętrznej, bez potrzeby wdrażania odrębnej, złożonej infrastruktury i ponoszenia związanych z nią kosztów. Funkcja Veeam Cloud Connect udostępnia w pełni zintegrowaną, szybką i bezpieczną metodę tworzenia i przywracania kopii zapasowych z chmury. Wystarczy jedynie wybrać 3S Data Center jako dostawcę usług współpracującego z firmą Veeam i wskazać prowadzone przez firmę repozytorium, do którego mają trafić kopie zapasowe. Bezpieczna transmisja kopii zapasowych w postaci zaszyfrowanych danych odbywa się przez internet, z wykorzystaniem optymalizacji przesyłu, dzięki akceleracji sieci WAN.

3S Data Center pierwszym w Polsce platynowym partnerem Veeam

Replikacja

Replikacja to technika ochrony danych polegająca na przesyłaniu danych pomiędzy wybranymi, niezależnymi centrami danych wchodzących w skład Klastra 3S Data Center oraz z infrastruktury klienta do chmury Cloud2B. Usługa ta jest dostosowana do konkretnych wymagań biznesowych i zapewnia prosty i szybki sposób utrzymania ciągłości funkcjonowania infrastruktury IT. Samo wdrożenie nie wymusza natomiast przestojów systemów produkcyjnych.

Replikacja oznacza tworzenie lustrzanej kopii danych i ich przesyłanie do innej lokalizacji w momencie, gdy zachodzą w nich zmiany. Nie należy mylić jej z backupem, który umożliwia powrót do stanu plików z określonego punktu w czasie. Stanowi rozszerzenie reguły 3-2-1 do 3-2-1-0, czyli dołożenie elementu Disaster Recovery do usługi backup.

Disaster Recovery to natomiast kolejna usługa zaprojektowana w oparciu o funkcjonalność Veeam Cloud Connect. Rozwiązanie Disaster Recovery as a Service (DRaaS) nie ma ograniczeń w postaci odległości lokalizacji użytkownika od chmury 3S, ponieważ jedyny wymóg do uruchomienia usługi to dostęp do internetu w lokalizacji użytkownika. Rozwiązanie pozwala na redukcję kosztów operacyjnych oraz kosztów wsparcia środowisk disaster recovery (porównując tradycyjne rozwiązania, które działają np. na poziomie replikacji macierzowej).

3S Data Center zapewnia bezpieczne środowisko klasy enterprise dla serwerów wirtualnych bez potrzeby wdrażania odrębnej, złożonej infrastruktury i ponoszenia związanych z nią kosztów. Usługa i środowisko zapasowe monitorowane są w trybie 24/7/365 przez zespół NOC (Network Operations Center). Firma oferuje wsparcie doświadczonych, certyfikowanych inżynierów, co gwarantuje jakość oferowanego wsparcia.

Cloud2B

3S Data Center pierwszym w Polsce platynowym partnerem Veeam

Jacek Chylak, Dyrektor Handlowy 3S Data Center prezentujący Cloud2B podczas konferencji Best In Cloud 2018

Backup jak i replikacja to tylko 2 elementy Cloud2B, chmury dla biznesu, którą definiujemy jako zestaw współpracujących ze sobą rozwiązań, które umożliwiają użytkownikowi w prosty i elastyczny sposób zbudowanie własnego systemu IT, w oparciu o rozwiązania chmury obliczeniowej.

Nie ma na rynku tylko jednego najlepszego rozwiązania chmurowego. Można je natomiast zbudować z proponowanych przez Cloud2B elementów, a następnie skutecznie wdrożyć dzięki wsparciu inżynierów 3S Data Center, a także wiedzy i know-how, które regularnie otrzymywane są od globalnych partnerów.

3S Data Center pierwszym w Polsce platynowym partnerem Veeam

Przyszłość

3S Data Center przygotowuje specjalny program resellerski dla jednej z metod backupu, replikacji i przywracania maszyn z chmury, dzięki któremu integratorzy, którzy nie mieli do tej pory możliwości sprzedaży tego typu oprogramowania, będą mogli proponować go swoim Klientom korzystając jednocześnie z infrastruktury 3S Data Center po preferencyjnych stawkach.

Firma już dziś z powodzeniem współpracuje z wieloma integratorami. Jest dla nich pewnym partnerem, z którymi ma ustalony, jasny podział kompetencji. Tym samym nie stanowi dla nich konkurencji. Współpraca ta polega na wzajemnym uzupełnianiu się, czego dowodem są przeprowadzane z sukcesem projekty.

Rynek IT podlega ciągłej transformacji, oznacza to coraz częstszą migrację z modelu on-premise do usługowego. 3S Data Center pomaga przejść integratorom tę transformację.

Zainteresowanych rozwiązaniami backupu i replikacji, jak i pełnym katalogiem rozwiązań Cloud2B zapraszamy do odwiedzenia serwisu, jak i kontaktu z przedstawicielami 3S Data Center.

[email protected]

tel. 32 338 2400