3D w podróży

Toshiba wyposaża komputery przenośne w układy graficzne CyberBlade XP 3D.

Trident poinformował, iż jeden z jego najnowszych układów graficznych - CyberBlade XP 3D - zostanie zastosowany przez firmę Toshiba w komputerach przenośnych serii Tecra 8200 i Satelite Pro 4600. Jak utrzymuje producent, nowy chip oferuje kilka rozwiązań, niedostępnych w większości oferowanych na rynku notebooków. Należą do nich m.in. wsparcie dla dostępnej w DirectX 7.0 funkcji Cubic mapping, obsługa AGP x4 czy obsługa architektury dual memory bus. CyberBlade XP 3D, mimo iż działa z częstotliwością 166 MHz, pobiera zaledwie 0,8 W energii, co wydłuża czas pracy laptopa z wykorzystaniem baterii, a ponadto upraszcza projektowanie systemu odprowadzania ciepła z komputera przenośnego.

Jądro układu CyberBlade XP jest również podstawą opracowanych przez Trident i Acer Laboratories zintegrowanych chipsetów do płyt głównych do komputerów przenośnych. Układy CyberALADDiN i CyberMAGiK to pierwsze na rynku chipsety obsługujące pamięci DDR w notebookach z procesorami Pentium III i AMD K7.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

"Trident od dłuższego czasu skupia wysiłki na opracowywaniu niskonapięciowych chipów graficznych dla komputerów przenośnych. Zastosowanie naszego układu w komputerach Tecra potwierdza, iż technologia CyberBlade XP 3D obecnie oferuje najlepszy stosunek wydajności do poboru mocy" - powiedział Frank Lin, prezes firmy Trident.

Więcej informacji: www.tridentmicro.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200