3Com zwalnia 13% pracowników

Posunięcie to jest związane z zapowiadaną przez firmę redukcją kosztów działalności, która ma przynieść oszczędności rzędu 200-225 mln USD rocznie.

3Com, powołując się na osłabienie wzrostu gospodarczego i przejściowe kłopoty branży telekomunikacyjnej, zapowiedziała redukcję 1,2 tys. miejsc pracy. Oznacza to, że firma zwolni 13% wszystkich swoich pracowników.

Zwolnienia będą dotyczyć zarówno pracowników etatowych, jak i kontraktowych - poinformowali przedstawiciele 3Com. Dodali także, że ruch ten jest bezpośrednio związany z zapowiedzianym w grudniu ub.r. globalnym planem redukcji kosztów. Bruce Claflin, prezes i dyrektor wykonawczy 3Com, stwierdził, że teraz firma zamierza skupić wszystkie swoje działania "na utrzymaniu czołowej pozycji na rynku i powrocie do lepszej dochodowości".

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Firma zapowiedziała, że zamierza przeprowadzać dalsze redukcje kosztów, związane z zatrudnieniem, kosztami reprezentacyjnymi oraz zaoszczędzić na kosztach produkcji i wydatkach związanych ze sprzętem produkcyjnym. W połowie stycznia przedstawiciele kierownictwa 3Com zapowiedzieli, że takie ograniczenie wydatków ma pozwolić firmie na oszczędności ok. 200-225 mln USD rocznie.

***

3Com zmniejszy liczbę miejsc pracy

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200