3Com zapowiada gorsze wyniki

W oficjalnym oświadczeniu dla inwestorów podano, że na wyniki finansowe miało bezpośredni wpływ "nagłe i poważne osłabienie gospodarki Stanów Zjednoczonych".

3Com zapowiedział, że w III kwartale roku finansowego 2001, który kończy się jutro, jego wyniki będą gorsze od przewidywanych.

Przedstawiciele zarządu firmy poinformowali, że spodziewają się zamknąć ten okres przychodami na poziomie 625-640 mln USD. Tymczasem jeszcze w grudniu. ub.r. firma liczyła, że w III kw. odnotuje sprzedaż w wysokości 725-750 mln USD.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Chińskie drony wycofane z Rosji i Ukrainy

Ponadto 3Com spodziewa się, że w tym okresie, nie biorąc pod uwagę kosztów jednorazowych i związanych z przeprowadzaną reorganizacją, odnotuje stratę netto w wysokości 135-145 mln USD.

W oficjalnym oświadczeniu dla inwestorów podano, że na gorsze wyniki finansowe miało bezpośredni wpływ "nagłe i poważne osłabienie gospodarki Stanów Zjednoczonych". Firma też odnotowała mniejszy popyt na rynku telekomunikacyjnym.

Przypomnijmy, że na początku tego tygodnia firma, powołując się na osłabienie wzrostu gospodarczego i przejściowe kłopoty branży telekomunikacyjnej, zapowiedziała redukcję 1,2 tys. miejsc pracy, co oznacza zwolnienie 13% ogólnej liczby jej pracowników. Zapowiedziano także dalsze redukcje kosztów, związane z zatrudnieniem, kosztami reprezentacyjnymi i produkcyjnymi. W połowie stycznia przedstawiciele 3Com zapowiedzieli, że ma to pozwolić firmie na oszczędności rzędu 200-225 mln USD rocznie.

***

3Com zwalnia 13% pracowników

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200