3Com wprowadza Internet Firewall

Firma 3Com wprowadziła na rynek nowy produkt z rodziny OfficeConnect - Internet Firewall. Zapory internetowe oferowane przez 3Com mają pozwolić małym firmom na kontrolowanie dostępu do sieci oraz zmniejszyć liczbę zewnętrznych adresów IP.

Wprowadzony na rynek przez firmę 3Com nowy produkt z rodziny OfficeConnect - Internet Firewall ma być efektywnym sposobem, w jaki małe firmy mogą zabezpieczyć swoje sieci. Oprócz ochrony przed atakami z zewnątrz, Internet Firewall pozwala kontrolować wykorzystanie Internetu przez pracowników oraz zmniejszyć liczbę zewnętrznych adresów IP w biurze.

Zapory OfficeConnect firmy 3Com wykorzystują technologię kontroli pakietów, aby uniemożliwić nieautoryzowany dostęp do sieci LAN oraz zapobiec atakom typu DoS (Denial of Service - zablokowanie usług). Zdalny dostęp użytkowników do sieci wewnętrznej jest kontrolowany za pośrednictwem identyfikatorów użytkownika i uwierzytelniania hasłem. Zdarzenia mające wpływ na bezpieczeństwo są sygnalizowane za pomocą poczty elektronicznej oraz diody ostrzegawczej.

OfficeConnect Firewall umożliwia również kontrolę lub ograniczenie dostępu do określonych witryn. Zapora może monitorować w zależnosci od wersji do 25 lub 100 użytkowników oraz rejestrować lub blokować dostęp do witryn zawierających w swoich adresach określone słowa. Dzięki oprogramowaniu Web Site Filter, ilość kontrolowanych stron jest aktualizowana co tydzień, a wykorzystanie technologii Network Address Translation (NAT) pozwala wielu użytkownikom LAN na dzielenie jednego adresu IP.

Produkty OfficeConnect zostały stworzone z myślą o małych firmach. Zapora wykorzystuje standardowe łącza i okablowanie ethernetowe, a Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) automatycznie przydziela adresy sieciowe. Internet Firewall jest skonfigurowany fabrycznie, a do specyficznych potrzeb przedsiębiorstwa dostosowuje się go za pomocą prostego w użyciu interfejsu oraz przeglądarki internetowej.

3Com Polska

tel.: (22) 645 13 51

fax: (22) 645 13 52

www.3com.com.pl


TOP 200