3Com: większa strata od prognozowanej

Amerykański producent w IV kwartale finansowym zanotował stratę w wysokości 518 mln USD. Zarząd spółki spodziewa się, że 3Com odzyska rentowność w IV kw. finansowym 2002 r.

3Com, produkujący sprzęt sieciowy i telekomunikacyjny, w IV kw. finansowym zanotował stratę netto w kwocie 518 mln USD. Złożyły się na nią koszty restrukturyzacyjne i operacyjne. Dla porównania, ten sam okres w roku 2000 firma zamknęła stratą w wysokości 147 mln USD.

Przychody ze sprzedaży kształtowały się na poziomie 468 mln USD i były zgodne z majowymi prognozami firmy. W analogicznym okresie ubiegłego roku spółka uzyskała obrót w wysokości 764 mln USD. Cały rok finansowy firma 3Com zamknęła stratą w wysokości 965 mln USD. Rok ubiegły zakończył się zyskiem w wysokości 674 mln USD. Przychody ze sprzedaży w okresie ostatnich dwunastu miesięcy osiągnęły poziom 2,8 mld USD i zmniejszyły się o 35% w porównaniu do wartości z minionego roku (4,3 mld USD).

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Zarząd spółki spodziewa się, iż 3Com odzyska rentowność w IV kw. finansowym 2002 r. pod warunkiem, że popyt na produkty firmy nie będzie nadal spadał. Powrót do zysków ma umożliwić wdrażany przez firmę plan restrukturyzacji. Spółka zamknęła dwie niedochodowe fabryki produkujące modemy kablowe i urządzenia DSL przeznaczone na rynek konsumencki. Swoją działalność skupi na produkcji i dostarczaniu sprzętu sieciowego dla małych i średnich firm. Redukcje zatrudnienia w 3Com do końca roku obejmą ponad 40% etatów. Pozwoli to zaoszczędzić spółce 1 mld USD rocznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200