3Com - telefonia IP dla firm

3com Corporation przedstawił grupę produktów, których przeznaczeniem jest ułatwienie firmom przesyłu głosu i danych za pośrednictwem protokołu IP.

Nowy moduł telefoniczny oferowany pod nazwą "3Com VCX 5.0 IP Telephony module" jest platformą pozwalającą na zapewnienie komunikacji telefonicznej dla całego przedsiębiorstwa. Jego działanie opiera się na protokole SIP (Session Initiation Protocol) i działa na linuksowych serwerach. Jest on przeznaczony dla przedsiębiorstw zatrudniających 400 lub więcej pracowników.

Oprócz bazowej funkcjonalności jaką jest zapewnienie pracownikom komunikacji głosowej, system oferowany przez 3Com potrafi dużo więcej. Możliwe jest np. telefoniczne powiadamianie o otrzymanych e-mailach, odsłuchiwanie dołączonych do e-maili wiadomości głosowych, przekierowanie wiadomości głosowych na telefony komórkowe lub domowe, prowadzenie wideokonferencji, czy też identyfikowanie osoby dzwoniącej.

Zastosowanie telefonii IP pozwala na większą integrację telefonu ze sprzętem komputerowym. Tym samym można na komputerze stacjonarnym bądź laptopie pracownika uruchomić odpowiednie oprogramowanie które pozwoli korzystać z niego jak z telefonu.

Oprócz nowej wersji VCX, 3Com przedstawił inne produkty wchodzące w skład Convergence Applications Suite. Jest to NBX V3000 IP Telephony system przeznaczony dla mniejszych organizacji, i przystosowany do wykorzystania przez maksimum 40 użytkowników. Cena takiego rozwiązania w USA ma wynosić 1995 USD natomiast w sprzedaży powinien się pojawić do końca października tego roku. Kolejnym rozwiązaniem jest NBX SuperStack 3 IP Telephony system - system telefoniczny przeznaczony dla małych i średnich firm z którego może korzystać od 40 do 400 użytkowników oraz NBX 100 IP Telephony system dla małych firm zatrudniających do 200 pracowników.


TOP 200