3Com przedstawił niekorzystne wyniki finansowe

W ostatnim kwartale firma poniosła stratę przekraczającą 220 mln USD. Kierownictwo przedsiębiorstwa zapowiada przeprowadzenie restrukturyzacji.

Firma 3Com przedstawiła wyniki za trzeci kwartał finansowy roku 2001, zakończony stratą ponad 220 mln USD. Jej przychód w tym okresie wyniósł 629,6 mln USD, co stanowi 18-proc. spadek w porównaniu z poprzednim kwartałem. Kierownictwo 3Com informuje, że przyczyną spadku obrotów było znaczące zmniejszenie popytu na produkty firmy w prawie wszystkich segmentach rynku, wynikające w głównej mierze z osłabienia gospodarki USA.

Firma zapowiedziała, że do końca roku fiskalnego wdroży plan naprawczy, mający zredukować koszty działalność i przywrócić dochodowość. Zakłada on redukcję zatrudnienia, przeprowadzenie istotnych zmian w zakresie struktury przedsiębiorstwa i organizacji produkcji. 3Com skupi się na dostarczaniu produktów dla telefonii IP, sieci Gigabit Ethernet oraz do budowy sieci bezprzewodowych. Firma zakończy produkcję urządzeń internetowych, przeznaczonych na rynek konsumencki. 3Com spodziewa się, że restrukturyzacja, w skali rocznej, przyniesie oszczędności rzędu 1 mld USD.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Chińskie drony wycofane z Rosji i Ukrainy
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200