3Com proponuje standard PACE

Nowa technologia umożliwi realizację usług multimedialnych w standardowych sieciach LAN.

Nowa technologia umożliwi realizację usług multimedialnych w standardowych sieciach LAN.

3Com opracował technologię PACE (Priority Access Control Enable), dzięki której synchronizowanie pakietów (przesyłanych przez sieci standardu Ethernet) generowanych przez aplikacje multimedialne uruchamiane na komputerach PC będzie dużo łatwiejszym zadaniem niż dotychczas.

Technologia PACE pozwala po raz pierwszy uruchamiać aplikacje multimedialne w standardowych sieciach LAN bez konieczności przechodzenia na technologię ATM.

PACE zawiera mechanizm nadawania pakietom audio, wideo i pakietom z danymi różnych priorytetów w ten sposób, że są one dostarczane do stacji przeznaczenia w odpowiedniej kolejności, co pozwala instalować w sieciach LAN nawet bardzo wymagające aplikacje multimedialne.

Brak akceptowanych przez przemysł standardów dla sieci ATM powoduje, że technologia PACE może zyskać dużą popularność. Są już co prawda dostępne standardy, które pozwalają budować stałe obwody wirtualne w środowiskach sieci szkieletowych opartych na technologii ATM. Aby jednak sieć ATM mogła świadczyć swe usługi bezpośrednio komputerom PC, konieczne jest jeszcze opracowanie przez ATM Forum odpowiednich protokołów, obsługujących przełączane obwody wirtualne, lub dopracowanie standardu LAN Emulation. 3Com zamierza pod koniec 1966 r. wprowadzić technologię PACE do całej linii przełączników SuperStack LinkSwitch 1000, przełączników do obsługi grup roboczych linii 3000, adapterów EtherLink, routerów NetBuilder II, przełączników LANplex, przełączników ATM CellPlex, modułów do instalowania w hubach LinkBuilder MSH i modułów dla hubów Oncore.

Jednocześnie 3Com zapowiedział wprowadzenie na rynek następujących produktów:

  • 12-portowa wersja przełącznika LinkSwitch 1000, wyposażonego w 12 portów Ethernet i jeden port standardu 100Base-TX, plus dodatkowy port standardu 100Base-TX/FX (kosztujący obecnie 3975 USD).

  • Dodatkowy moduł obsługi sieci ATM do instalowania w przełącznikach linii LinkSwitch 1000 i LinkSwitch 3000. Tak ceny, jak i daty wprowadzenia tych modułów na rynek 3Com nie ujawnił.

  • Moduł 100-TX (instalowany w przełącznikach LinkSwitch 1000 i LinkSwitch 3000), do którego można dołączać sieci standardu Fast Ethernet pracujące z szybkością 100 Mbps. Moduł jest już dostępny i kosztuje 850 USD.


TOP 200