3Com proponuje klientom migrację z sieci 10 Mb/s na Fast i Gigabit Ethernet.

3Com proponuje klientom migrację z sieci 10 Mb/s na Fast i Gigabit Ethernet.

3Com proponuje klientom migrację z sieci 10 Mb/s na Fast i Gigabit Ethernet.

Nowe produkty firmy 3Com:

Fast EtherLink XL - karta sieciowa 100 Mb/s

Dual Hub 500 - koncentrator 10/100 Mb/s

Switch 1100 - przełącznik 10 Mb/s

Switch 3300 - przełącznik 10/100 Mb/s

Switch 3900 - przełącznik 10/100/1000 Mb/s

Switch 9300 - przełącznik 1 Gb/s

Pierwsze trzy produkty są już w sprzedaży. Kolejne będą pojawiać się przed marcem br.

Wprowadzenie na rynek serii koncentratorów i przełączników oraz strategiczne porozumienie z firmą Newbridge Networks to elementy strategii 3Com, zmierzającej do zwiększenia udziału w rynku producentów urządzeń sieciowych dla małych i dużych przedsiębiorstw oraz firm telekomunikacyjnych.

3Com, drugi co do wielkości producent urządzeń sieciowych, ogłosił największą ofertę produktów. Firma zaprezentowała nowe produkty umożliwiające stworzenie kompletnej sieci korporacyjnej: od koncentratorów i przełączników grupowych, które proponują przepustowość portów 10 i 100 Mb/s, aż po urządzenia przeznaczone do pracy w szkielecie sieci, oferujące przepustowość 1 Gb/s na każdym z portów (transmisje realizowane za pośrednictwem światłowodów).

"Dlaczego klienci mieliby kupować przełączniki 10 Mb/s, jeżeli za nieco wyższą cenę mogą kupić koncentratory 10/100 Mb/s?" - pytał retorycznie na londyńskiej premierze Steve Rowley, wiceprezes firmy 3Com, kierujący działem systemów korporacyjnych. 3Com w tym roku będzie starała się przekonać klientów do korzyści wynikających ze stosowania sieci o przepustowości 100 Mb/s i migrowania do technologii Fast Ethernet. Według danych firmy, koszt pojedynczego portu w koncentratorze SuperStack II Dual Speed Hub 500, oferującym przepustowość 10 i 100 Mb/s, wynosi tylko 79 USD. Jest to cena niższa od innych konkurencyjnych rozwiązań.

Bardziej konkurencyjne cenowo są nowe przełączniki Switch 9300, oferujące przepustowość 1 Gb/s. Koszt jednego portu wynosi w nich ok. 1250 USD, podczas gdy cena sugerowana przez firmy oferujące analogiczne rozwiązania waha się na poziomie 2 tys. USD.

Nowe możliwości

3Com konkuruje jednak nie tylko ceną nowych urządzeń. Wszystkie nowe przełączniki i koncentratory oferują użytkownikowi możliwość łączenia w wieże, co pozwala przydzielić jeden numer IP zestawowi przełączników i administrować nim jako całością. Zarządzanie może odbywać się tak, jak to miało miejsce dotychczas, tj. za pośrednictwem sesji terminalowej lub oprogramowania TranscendWare oraz, co jest nowością, za pomocą przeglądarki WWW . Każdy nowy przełącznik i koncentrator wyposażono we własny, wewnętrzny serwer WWW.

Ułatwiono także proces konfiguracji wieży kaskadowo połączonych urządzeń. Jedynym zadaniem, jakie musi wykonać administrator, jest dołączenie nowego urządzenia do istniejącej wieży. Wszystkie informacje, dotyczące konfiguracji wirtualnych grup roboczych itp., zostaną zreplikowane automatycznie do nowego urządzenia.

Nowe produkty firmy 3Com obsługują dziewięć poziomów specyfikacji RMON, a także mają wdrożone mechanizmy nadawania priorytetów określonym transmisjom danych (standard 802.1p) oraz obsługi sieci wirtualnych (802.1Q).

Dla telekomunikacji

3Com podpisała umowę z Newbridge Networks, na mocy której będzie licencjonować wysoko wydajne przełączniki WAN (pracujące w technologii ATM) - MainStreetXpress 36170 oraz 46020 i sprzedawać z logo 3Com. Newbridge będzie oferować swoim klientom urządzenia SuperStack, CoreBuilder oraz AccessBuilder firmy 3Com. Firmy zobowiązały się także do współpracy nad kolejnymi generacjami produktów sieciowych.


TOP 200