3Com ogłasza nową listę dystrybutorów w Polsce

3Com Poland ograniczył liczbę dystrybutorów w Polsce z 6 do 4 firm. Dystrybutorami pozostaną Computer 2000, RRC Poland, Techmex i Veracomp.

3Com Poland podjął zapowiadaną wcześniej decyzję o ograniczeniu liczby dystrybutorów w Polsce. Firma zamierza kontynuować współpracę z Computer 2000, RRC Poland, Techmex i Veracomp. Natomiast dystrybutorami 3Com przestali być: ABC Data/Actebis i STGroup.

Zmiany były zapowiadane już od ok. sześciu miesięcy. "Powód jest prosty. Dotychczas mieliśmy zbyt dużą liczbę partnerów jak na taki kraj, jakim jest Polska. Nie pozwalało to nam i partnerom działać efektywnie" - tłumaczy Paweł Jachyra, dyrektor generalny 3Com Poland.

Jednocześnie firma zapowiada zmianę w strukturze partnerów. Dotychczas w Polsce istniały dwa ich typy ASP (Advanced Solution Partner) i NP (Network Partner). W ciągu najbliższych tygodni ma zostać wprowadzony poziom pośredni - SP (Solution Partner). Przynależność partnera do danej grupy będzie uzależniona od uzyskanej autoryzacji. 3Com zapowiada również zmianę nazw partnerów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200