3Com liczy na VoIP i WiFi

Przychody 3Com w III kw. 2004 obrachunkowego wyniosły 172 mln USD. Strata netto sięgnęła 86 mln USD. Rok wcześniej wyniki spółki wyniosły odpowiednio 216 mln i 80 mln USD, zaś kwartał wcześniej 182 oraz 139 mln USD.

Przychody firmy z rynków amerykańskich zmniejszyły się w ujęciu kwartalnym, o 4 mln USD. Na rynku europejskim sprzedaż 3Com zmniejszyła się o ok. 2 proc. W regionie Azji i Pacyfiku wpływy producenta ze sprzedaży spadły o 5 mln USD. Amerykański dostawca podjął w ubiegłym roku kroki zaradcze w celu naprawy swoich finansów m.in. przekazanie produkcji w fabryce w Dublinie spółkom Flextronics oraz Jabil Circuit.

Po dziewięciu miesiącach przychody 3Com wynoszą 515 mln USD (758 mln USD rok wcześniej), zaś strata netto 331 mln USD (245 mln USD). Jak informowaliśmy wcześniej, według raportu Synergy Research Group, w IV kw. minionego roku 3Com zajmował trzecią pozycję pośród producentów bezprzewodowych rozwiązań korporacyjnych. W tej kategorii na czele jest Cisco oraz Symbol Technologies. Łączna wartość tego rynku wyniosła w 2003 r. 869,7 mln USD. W sieciowych rozwiązaniach nowej generacji 3Com upatruje swoją szansę. Segment urządzeń WLAN wraz z rozwiązaniami bezpieczeństwa i VoIP wzrósł w ujęciu kwartalnym o 10 proc.

Zobacz również:

  • Alphabet rośnie coraz szybciej
  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200