3Com i Token Ring

3Com Corp. zaprezentował nowe możliwości przełączania w sieciach Token Ring wprowadzając na rynek szeroki wachlarz produktów. Pozwolą one na łatwiejszą integrację systemów klient/serwer z posiadanymi już sieciami.

3Com Corp. zaprezentował nowe możliwości przełączania w sieciach Token Ring wprowadzając na rynek szeroki wachlarz produktów. Pozwolą one na łatwiejszą integrację systemów klient/serwer z posiadanymi już sieciami.

Wsparcie dla sieci Token Ring oferuje nowy wieżowy przełącznik LinkSwitch 2000 TR, cztery nowe zdalnie sterowane routery biurowe NetBuilder, 12- i 24-portowe huby LinkBuilder FMS, cztery nowe konwertery LinkConverter II System Network Architecture (SNA) oraz nowe karty sieciowe TokenLink III ISA i Velocity PCI.

"Przełączanie sieci Token Ring umożliwi użytkownikom IBM-owskich sieci SNA, łatwiejszą i bardziej sprawną wymianę informacji między sieciami lokalnymi LAN, a SNA" - twierdzą specjaliści.

"Sieci Token Ring są przeznaczone dla osób, które nie potrzebują tak dużej przepustowości łącza, jak użytkownicy Ethernetu, a istotny jest dla nich raczej czas reakcji" -mówi Don Czubek, prezes firmy konsultingowej Gen2 Ventures. "Możliwość przełączania sieci Token Ring oferowana przez 3Com pozwoli użytkownikom segmentować ich sieć bardziej efektywnie i za mniejsze pieniądze".

LinkSwitch 2000 TR zaprojektowano dla centrów danych lub pracy jak przełącznik działowy. Jego przepustowość pozwala przesłać do 400 tys. pakietów/s, routing źródłowy, przezroczyste łączenie segmentów sieci za pomocą mostów (bridges) oraz możliwość zarządzania wirtualnymi sieciami LAN. Ponadto LinkSwitch 2000 TR umożliwia dostęp do sieci ATM (Asynchronous Transfer Mode) i FDDI za pośrednictwem dodatkowych modułów o dużej szybkości transmisji. Przełącznik sprzedawany jest w cenie 700 USD za każdy port.

3Com planuje również wprowadzić na rynek cztery nowe zdalnie sterowane routery biurowe - NetBuilder, które będą umożliwiać routing informacji w sieciach SNA i obsługiwać wiele protokołów. Dwa z nowych modeli będą mogły być podłączone także do sieci ISDN.

TokenLink Velocity PCI to karta sieciowa umożliwiająca przesyłanie danych z szybkością 16/4 Mbps, przeznaczona dla komputerów z 32-bitową magistralą PCI. TokenLink III ISA to jej 16-bitowy odpowiednik.

LinkConverter II jest oddzielnym produktem, który powstanie w wersjach dwu- i czteroportowych, przeznaczonym dla użytkowników Token Ring i Ethernetu. Urządzenia te umożliwią pracę posiadanych już starych systemów komputerowych w sieci wieloprotokołowej oraz redukcję kosztów sieci rozległych WAN i ich zarządzania.

Poza tym 3Com zapowiedział wprowadzenie na rynek LinkSwitch 100 TR - 24-portowej wersji wieżowego przełącznika z rodziny SuperStack. Dostępny on będzie pod koniec 1996 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200