Nowe serwery Lenovo dedykowane dla centrów danych

Firmy rozbudowujące swoje centra danych mogą skorzystać z oferty korporacji Lenovo, która zaprezentował wczoraj na konferencji IDF14 nowe serwery klasy enterprise. Są to dwa serwery stelażowe oraz jeden serwer zamknięty w obudowie typu tower (wieża), dedykowane dla firm średniej wielkości.

Są to być może ostatnie nowe serwery, jakie Lenovo prezentuje w obecnym kształcie. Chodzi o to, że na początku tego roku Lenovo kupiło oddział firmy IBM produkujący serwery x86, i transakcja ta je obecnie finalizowana.

Nowe serwery stelażowe zostały oznaczone symbolami RD550 (wielkość 1U) i RD650 (wielkość 2U). Systemy te kosztują odpowiednio od 1829 USD i od 1929 USD. Serwer wolno stojący nosi nazwę TD350 i jego cena zaczyna się od 1629 USD.

Zobacz również:

  • Wielka inwestycja Atmana w przetwarzanie danych
  • Lenovo ThinkPad X1 Carbon – nowe oblicze hybrydowego świata
  • Polcom - jeszcze więcej środków na inwestycje

Serwer RD550 zawiera 12 gniazd na instalowanie dysków twardych (o ogólnej pojemności do 96 TB). W serwerze RD650 można natomiast zainstalować 26 dysków twardych, każdy o pojemności do 8 TB (co daje ogółem 208 TB). Serwery wspierają firmowe technologie AnyFabric, AnyBay i AnyRAID. Pierwsza pozwala instalować w serwerze cztery porty Ethernet 10 Gb/s i cztery porty FC), a druga obsługuje takie standardy, jak SAS, SATA i SSD/PCIe).

Nowe serwery Lenovo dedykowane dla centrów danych

Lenovo ThinkServer TD350

Serwer wolno stojący (TD350) ma wielkość 4U i może obsługiwać dyski twarde o ogólnej pojemności 120 TB. Lenovo informuje, że wszystkie trzy serwery zostały tak zaprojektowane, że mogą pracować w środowiskach, w których temperatura sięga 45 stopni Celsjusza.

Lenovo instaluje w serwerach najnowsze intelowskie procesory Xeon E5-2600 v3, które obsługują pamięci systemowe typu DDR4. W przypadku serwerów stelażowych maks. wielkość pamięci systemowej wynosi 768 GB, a w przypadku serwera wolno stojącego 512 GB. I na koniec jeszcze jedna informacja. Serwery zwierają energooszczędne zasilacze spełniające wymagania specyfikacji 80 Plus Titanium lub 80 Plus Platinum. Oznacza to, że są o co najmniej 11% bardziej energooszczędne niż zasilacze 80 Plus Gold.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200