Komórki nie służą już do dzwonienia

Jak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie angielskiego operatora sieci komórkowej O2, smartfony zastępują nam obecnie budziki, zegarki, aparaty fotograficzne i laptopy. Dzwonienie figuruje dopiero na piątym miejscu listy czynności, do których używamy telefony komórkowe.

Z badania wynika, że przeciętny użytkownik smatfonu używa go średnio 2 godziny dziennie. Wykonywanie połączeń telefonicznych znalazło się jednak dopiero na piątym miejscu listy czynności, do których jest wykorzystywany. Przeciętnie na prowadzenie rozmów przez telefon komórkowy poświęca się 12 min dziennie, podczas gdy na surfowanie w sieci poświęca się 25 min, na korzystanie z serwisów społecznościowych 17.5 min, na granie w gry 14 min, a na słuchaniu muzyki 15 min. Na dalszych pozycjach znalazło się odbieranie i pisanie maili, wysyłanie wiadomości SMS, oglądanie filmów, czytanie książek i robienie zdjęć.

Komórki nie służą już do dzwonienia

Smartfony zaczęły zastępować ludziom wiele innych przedmiotów. Ponad połowa badanych mówi, że telefon zastępuje im budzik, 46 proc. zrezygnowało z posiadania zegarka na rzecz telefonu, 39 proc. używa telefonu zamiast aparatu fotograficznego, a 28 proc. zamiast laptopa. Badanie dotyczyło przede wszystkim młodej generacji użytkowników. Zostały przeprowadzone z okazji wprowadzenia do oferty operatora telefonu Samsung Galaxy SIII.

Zobacz również:

  • Składane smartfony będą droższe, a zarazem tańsze
  • Idealne miejsce dla rozwoju pracowników
Komórki nie służą już do dzwonienia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200