Polscy studenci najlepsi w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

Wczoraj (13 listopada br.) w Pradze zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (CERC 2011). Mistrzami Europy Środkowej zostali studenci Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

W zawodach wzięły udział 64 trzyosobowe zespoły, reprezentujące najlepsze uczelnie informatyczne z Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Zespoły z polskich uczelni zajęły aż cztery pierwsze miejsca. Przedstawiciele Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Tomasz Kulczyński, Jakub Pachocki i Wojciech Śmietanka zostali Mistrzami Europy Środkowej. Rozwiązali oni 9 zadań algorytmiczno-programistycznych z 10 przygotowanych przez organizatorów. Drugie miejsce zajął zespół z Uniwersytetu Jagiellońskiego - Robert Obryk, Adam Polak i Maciej Wawro. Jagiellończycy rozwiązali 8 zadań. Na trzecim miejscu uplasowała się również drużyna z Uniwersytetu Jagiellońskiego -- Jakub Adamek, Grzegorz Guśpiel i Jonasz Pamuła. Ten zespół rozwiązał 7 zadań. Na kolejnych pozycjach uplasowały się zespoły z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Karola w Pradze, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie.

Zawody w Pradze były eliminacjami do finałów Mistrzostw Świata, które w dniach 14-18 maja 2012 r. odbędą się w Warszawie, a których organizatorem jest Uniwersytet Warszawski, natomiast PKO Bank Polski strategicznym partnerem lokalnym. Z reprezentacjami najlepszych uczelni z całego świata zmierzą się zwycięzcy z Pragi - zespół Uniwersytetu Warszawskiego, zdobywcy drugiego miejsca - zespół Uniwersytetu Jagiellońskiego, a ponieważ w finałach tylko jeden zespół może reprezentować jedną uczelnię, trzecim zespołem kwalifikującym się do finałów został reprezentant Uniwersytetu Karola.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]