Comarch przystępuje do Fundacji Linuksa

Dzięki zaangażowaniu w prace Fundacji Linuksa krakowski producent chce w większym stopniu uczestniczyć m.in. w rozwoju środowiska Linux oraz oprogramowania przeznaczonego dla tej platformy.

Przedstawiciele krakowskiego producenta podkreślają, że spółka aktywnie angażuje się m.in. w projekty związane z rozwojem oprogramowania mobilnego bazującego na środowisku Linux. Comarch uczestniczy m.in. w pracach nad systemami Maemo, MeeGo oraz Tizen. Krakowska spółka realizuje również projekty zakładające wykorzystanie technologii linuksowych w branży motoryzacyjnej. Comarch realizuje także prace ukierunkowane na poszerzenie możliwości środowiska Linux w zakresie obsługi technologii komunikacji bezprzewodowej - m.in. Bluetooth, WiFi oraz NFC.

Przedstawiciele firmy Comarch podkreślają również, że szeroki wachlarz zrealizowanych do tej pory projektów pozwolił na zdobycie doświadczenia m.in. w zakresie rozwiązań linuksowych przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych, serwerów, a także urządzeń mobilnych oraz systemów wbudowanych. Teraz Comarch zamierza dzielić się doświadczeniami również z innymi członkami Fundacji Linuksa. "Rozwiązania oparte na Linuksie stanowiły ważną część oferty Comarch od początku istnienia firmy. Mamy doświadczenie obejmujące wszystkie aspekty tego systemu operacyjnego, dlatego też przyłączenie się do Fundacji było naturalną konsekwencją naszych działań na tym polu. Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem z innymi entuzjastami Linuksa oraz firmami prowadzącymi projekty związane z tą platformą" - podkreśla Dariusz Filipski, dyrektor badań i rozwoju rozwiązań open source w Dziale Rozwiązań i Usług Mobilnych Comarch. Według niego członkostwo w Fundacji Linuksa pozwoli również na zacieśnienie współpracy Comarchu z partnerami biznesowymi rozwijającymi systemy oparte na otwartych technologiach.

Zobacz również:

  • Anna Pruska objęła stanowisko prezesa zarządu Comarch
  • Zmarł prof. Janusz Filipiak

Comarch jest jedną z pięciu europejskich firm, które zostały przyjęte do Fundacji Linuksa w ostatnich dniach. Obok krakowskiego producenta do organizacji przyłączyły się również: holenderska firma AboveIT, brytyjska spółka CSR, fińsko-chińska - Symbio oraz, znana także na polskim rynku firma Tieto. Zaangażowanie w prace organizacji oznacza również m.in. możliwość uczestnictwa przy najważniejszych projektach związanych z rozwojem systemu Linux. Daje również dostęp do wyspecjalizowanych szkoleń i dokumentacji technicznej. Ułatwia również wymianę najlepszych praktyk związanych z projektami open source.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200