HP dokona analizy systemu centralnego Kredyt Banku

Hewlett-Packard Polska wykona analizę systemu transakcyjnego Profile wykorzystywanego przez Kredyt Bank.

HP, w roli integratora, przeprowadzi analizę wymagań biznesowych i ich transformację na wymogi funkcjonalne, dzięki czemu możliwe będzie wprowadzenie zmian w nowym centralnym systemie transakcyjnym oraz systemach satelitarnych. Głównym celem analizy jest optymalizacja metod definiowania produktów i usług świadczonych klientom banku - podaje spółka w komunikacie

Będzie to element unowocześniania infrastruktury IT Kredyt Banku, proces ten obejmuje modernizację centralnego systemu transakcyjnego, z którego bank korzysta od roku 2000.

Zobacz również:

  • Trendy technologiczne 2024 według AWS

Jak głosi komunikat, Kredyt Bank wybrał HP z uwagi na doświadczenie na polskim rynku finansowym oraz portfolio klientów, u których zostały wdrożone podobne rozwiązania. Ważna dla banku okazała się również metodyka implementacji systemów stosowana przez HP.

Czas na wyższą wersję

Kredyt Bank wdraża nową wersję systemu centralnego, aktualizując używany system Profile do 7.3, wdrożony w banku 12 lat temu. System wdrażał i obsługiwał wówczas Computerland, a obecnie Sygnity. Obecnie stosowana wersja nie zapewnia już odpowiedniej wydajności i pochłania nieakceptowalny poziom nakładów pracy i kosztów rozwoju nowych produktów i usług. Ponadto rośnie ryzyko awarii, która powoduje przerwy w działaniu banku. Bank zdecydował się na kontynuację korzystania z Profile w ramach posiadanej licencji. "Aktualizacja będzie w rzeczywistości wdrożeniem systemu od początku, gdyż nowa wersja zdecydowanie się różni, od tej którą stosujemy" - mówi Izabela Kuśmierz-Latała, dyrektor Biura Zarządzania Programem Backend Optimization. Przy tej okazji zostanie zbudowana nowa warstwa SOA. Bank z początkiem czerwca br. wszedł w fazę analizy wymagań nowej wersji systemu, w której jest wspomagany przez HP Polska. Etap ten poprzedziły roczne przygotowania. Po etapie analizy bank czeka podpisanie umowy na wdrożenie. Harmonogram zakłada, że testy systemu powinny ruszyć w II kw. 2013, a zakończenie wdrożenia pod koniec 2013.

Więcej na temat zmian w systemach centralnych pisaliśmy w tekście:

Systemy bankowe do wymiany

Banki w Polsce stają w obliczu konieczności unowocześnienia systemów centralnych.

Proces wymiany może potrwać nawet kilka lat.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200