CeBIT 2011: Software AG zapowiada nowe rozwiązania wspierające budowanie środowisk w modelu cloud

Oprogramowanie linii webMethods oraz platforma ARIS mają być rozwijane pod kątem zwiększenia ich potencjału w zastosowaniach związanych w modelem cloud computing. Z początkiem marca do oferty koncernu Software AG dołączył również m.in. nowy system pozwalający na zautomatyzowanie przetwarzania i analizy zależności między zdarzeniami biznesowymi.

Wedle zapowiedzi w trzecim kwartale 2011 roku na rynek trafią również dostosowane do zastosowań w modelu cloud wersje platformy WebMethods oraz oprogramowania linii Aris. Planowane zmiany mają ułatwić wykorzystanie wspomnianych rozwiązań w tzw. prywatnych i publicznych środowiskach cloud. Zgodnie z zapowiedziami środowisko WebMethods zyska m.in. dodatkowe mechanizmy integracyjne i zostanie wstępnie skonfigurowane pod kątem zastosowania w warstwie pośredniej między oprogramowaniem instalowanym lokalnie, a rozwiązaniami biznesowymi dostarczanymi w formie usługi.

Przedstawiciele kierownictwa koncernu Software AG zapowiadają również wprowadzenie do oferty nowych usług, które mają ułatwiać m.in. proces przygotowania organizacji do wykorzystania na szeroką skalę rozwiązań oferowanych w modelu cloud. Zapowiadane usługi mają obejmować m.in. proces wstępnej analizy potrzeb, budowania długoterminowej strategii rozwoju, modelowania procesów oraz szczegółowego definiowania wymagań względem rozwiązań dostarczanych w modelu usługowym.

Zobacz również:

  • Wyjaśniamy czym jest SD-WAN i jakie są zalety tego rozwiązania

Podczas tegorocznych targów CeBIT odbyła się również oficjalna premiera systemu webMethods OneData. Według oficjalnych informacji oprogramowanie klasy MDM opiera się na podejściu procesowym i bazuje na wspierających zarządzanie danymi mechanizmach przejętych wraz z firmą Data Foundations, którą koncern Software AG kupił w październiku zeszłego roku. Nowością w ofercie Software AG jest też system klasy Complex Event Processing - WebMethods Business Events. Wedle zapowiedzi oprogramowanie pozwala m.in. na przetwarzanie strumieni informacji biznesowych oraz ich wykorzystywanie w celu prowadzenia zaawansowanych analiz zależności między zdarzeniami biznesowymi. Oprogramowanie bazuje na silniku przetwarzania danych o zdarzeniach rozwijanym wcześniej przez niemiecką firmę Realtime Monitoring. Wedle zapowiedzi wyniki analiz i prognoz tworzonych za pomocą oprogramowania WebMethods Business Events mogą być prezentowane w czasie rzeczywistym i formie graficznej m.in. za pośrednictwem aplikacji Aris MashZone. Warto nadmienić, że w lutym wprowadzenie do ofery rozwiązań bazujących na analizie zdarzeń i zależności między nimi zapowiedzieli również przedstawiciele niemieckiego SAP. Mechanizmy z zakresu analizy korelacji zdarzeń zyskać ma m.in. zapowiadane na maj br. oprogramowanie SAP Business Objects 4.0.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200