Wystartowała polska edycja Sojuszu na Rzecz Zatrudnienia

Program ma na celu m.in. zwrócenie uwagi i przeciwdziałanie problemowi deficytu umiejętności informatycznych w sektorze biznesowym. Partnerem merytorycznym jest zaś PKPP Lewiatan. Honorowy patronat nad projektem objęło Ministerstwo Pracy i Pomocy Społecznej.

Europejski Sojusz na Rzecz Zatrudnienia powstał w 2006 roku. Projekt założono dzięki współpracy firm Cisco, CompTIA, ECDL, EXIN, Microsoft, Randstad i State Street.

Organizatorami polskiej edycji programu są: Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo, firmy Microsoft, Randstad, State Street, Cisco oraz CompTIA. Firmy biorące udział w inicjatywie dzielą się doświadczeniami i zasobami na różnych etapach realizacji projektów wchodzących w jej skład. I tak, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo jako strategiczny parter odpowiada m.in. za koordynację realizacji poszczególnych etapów projektu. Microsoft zapewnia m.in. granty w postaci oprogramowania i środków finansowych o łącznej wartości 3,6 mld USD. Polski oddział koncernu będzie również pełnił rolę konsultanta w dziedzinie informatyki. Z kolei firma poza wsparciem finansowym zajmie się m.in. lokalizacją testów IT-Fitness. Firma Randstad zapewni ocenę potrzeb rynku pracy, a Cisco zaoferuje m.in. wsparcie merytoryczne w ramach Networking Academy. Rola firmy CompTIA sprowadzi się zaś do realizacji szkoleń i certyfikacji oraz przeprowadzenia pilotażowego projektu Creating Futures i dostarczenia 12 pakietów CompTIA Strata Certificate. Projekt jest otwarty na uczestnictwo innych organizacji. Polska jest siódmym krajem uczestniczącym w projekcie.

Po inne informacje na temat potrzeb rynku pracy i dostępnych ofert kształcenia zapraszamy do sekcji tematycznej Computerworld - Gdzie na Studia IT

Gościem specjalnym poniedziałkowej konferencji był Vladimir Spidla, komisarz Unii Europejskiej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Równości Szans. "Pomimo tego, że w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat Polska przeszła niebywałą drogę rozwoju, to nadal wielu obywateli nie posiada tak zwanych e-umiejętności. Jestem przekonany, że dzięki nowemu przedsięwzięciu wkrótce Polska zrówna się w rankingach dotyczących poziomu wiedzy informatycznej z rozwiniętymi krajami Europy" - mówi Vladimir Spidla.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200