320 studentów na wakacyjnym stażu w Comarchu

Firma zakończyła rekrutację na wakacyjny, płatny staż dla studentów kierunków informatycznych i pokrewnych. To już 10. edycja stażu. W czasie dwóch miesięcy rekrutacji do firmy wpłynęło ponad 1500 podań. Z początkiem lipca 320 wybranych studentów rozpoczęło staż.

"W tym roku zaoferowaliśmy stażystom 4 profile stażu: informatyczny, inżynier systemowy oraz embedded, jest też grupa studentów z kierunków ekonomicznych, których zadania zostały zdefiniowane wokół wsparcia procesu sprzedaży oraz konsultingu. Jak zawsze z przyjęciem stażystów do firmy związany jest szereg przygotowań. Każda osoba przyjęta na staż otrzymuje do dyspozycji nowy sprzęt komputerowy, w pełni wyposażone stanowisko pracy" - mówi Radosław Chłodowicz, koordynator programu stażowego w Comarch. I dodaje, że 10. edycja stażu wiąże się nie tylko z największą do tej pory liczbą przygotowanych miejsc. W ciągu dwóch miesięcy rekrutacji do firmy napłynęła także rekordowa liczba podań. O 320 miejsc walczyło ponad 1500 kandydatów.

"Studenci między II a IV rokiem studiów po pozytywnym przejściu etapu preselekcji zostali zaproszeni na testy kwalifikacyjne badające wiedzę zdobytą w toku studiów. Na podstawie wyników testu powstała lista rankingowa, osoby z najlepszymi rezultatami zapraszaliśmy na staż w pierwszej kolejności. Myślę, że mamy do czynienia z bardzo zdolnymi ludźmi z kilkunastu najlepszych uczelni w Polsce" - dodaje Radosław Chłodowicz. Przed stażystami są teraz 3 miesiące pracy w zespołach pod okiem opiekuna nad przydzielonymi projektami informatycznymi. Pierwsze tygodnie poświęcone zostaną na wdrożenie stażystów w projekty oraz systemy i aplikacje, których na co dzień będą używać.

Zobacz również:


TOP 200