32 przestępstwa

Były wiceprezes Borlanda, Gene Wang oraz dyrektor Symanteca, Gordon Eubanks stanęli przed sądem w Santa Cruz pod zarzutem dokonania 32 przestępstw.

Były wiceprezes Borlanda, Gene Wang oraz dyrektor Symanteca, Gordon Eubanks stanęli przed sądem w Santa Cruz pod zarzutem dokonania 32 przestępstw.

Te liczne przestępstwa dokonane zostały seryjnie, gdy Wang przesłał pocztą elektroniczną tajemnice handlowe Borlanda firmie, do której następnie zamierzał przejść - czyli Symantecowi. Informacje przekazane przez Wanga dotyczyły języka C++. Obaj oskarżeni zostali zwolnieni za kaucją 100 tys. USD. Wang od września pracuje w Symantecu, ale zajmuje tam niższą pozycję niż się spodziewał, ponieważ sąd wydał zakaz zatrudnienia oskarżonego na równorzędnym stanowisku w nowej firmie. Od 1967 r., zgodnie z prawem kalifornijskim, zdradzenie tajemnic handlowych firmy jest ścigane jako przestępstwo, na podstawie rozporządzenia wprowadzonego przez ówczesnego gubernatora, Ronalda Reagana. Proces ma charakter precedensowy, ponieważ w prawie stanowym nie istnieje definicja "tajemnicy handlowej". Borland nie oskarża Symanteca o złamanie prawa patentowego, ani o czerpanie korzyści z uzykanych informacji. Zdrada tajemnicy handlowej musiałaby więc być interpretowana jako przestępstwo zachodzące nawet wtedy, gdy jego sprawc nie uzyskał korzyści i nie złamał innych przepisów prawa, np. prawa patentowego. Proces zapowiada się interesująco, choć z uwagi na znaczną objętość akt, nie wyznaczono dotąd daty pierwszego przesłuchania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200