3-wymiarowe katalogi w Win 95

S3 oferuje oprogramowanie do przeglądania zasobów systemu w trybie 3-D.

S3 oferuje oprogramowanie do przeglądania zasobów systemu w trybie 3-D.

S3 Inc. opracowała oprogramowanie dla Windows 95, które pozwala na oglądanie zasobów systemu w trybie trójwymiarowym. Pakiet VisiDrive 3D wizualizuje dane, znajdujące się zarówno na lokalnych dyskach, jak i katalogi sieciowe.

Twórcy pakietu VisiDrive 3D zapewniają, że użytkownik może oglądać jednocześnie setki plików i katalogów, wyświetlając je jako strukturę drzewiastą w kształcie stożka lub jako trójwymiarową płaszczyznę przypominającą perspektywę. Struktura stożka pozwala na przeglądanie hierarchii katalogów, natomiast druga umożliwia przeglądanie plików umieszczonych w poszczególnych katalogach, sortując je według wybranych kluczy, np. rozmiaru lub daty.

S3 jest znana głównie jako producent akceleratorów grafiki. Specjalistyczne oprogramowanie do wizualizacji danych firma ta opracowała z wykorzystaniem technologii InXlight Software.

Pakiet VisiDrive 3D może wpłynąć na wzrost wydajności wielu aplikacji eksploatowanych przez przedsiębiorstwa. Podstawowe jego zalety to przejrzystość działania i prostota obsługi. - powiedział Ralph Rogers, analityk z Dataquest Inc. - ”Pakiet wyświetla zasoby systemu na dwa sposoby i każda struktura jest łatwa do odczytywania i analizowania. Na ekranie pojawia się wiele trójwymiarowych tabliczek z nazwami katalogów. Całą strukturę użytkownik może przesuwać w różnych kierunkach, tak aby w miarę pojawiania się nowych tabliczek uzyskać jak najlepszy podgląd. Przypomina to nieco rozwiązania stosowane w grach komputerowych". Jednocześnie Ralph Rogers podkreśla, że program mógłby być bardziej popularny, gdyby umożliwiał wyświetlanie zasobów sieci WWW w podobny sposób.

S3 opracowała też program LiveWork 3D. Pracując w czasie rzeczywistym, umożliwia on wprowadzenie do aplikacji biurowych i poczty E-mail trójwymiarowej grafiki lub tekstów. Program współpracuje z pakietami do obsługi biur oferowanymi przez firmy: Microsoft, Corel oraz Lotus.

Oba programy - VisiDrive 3D i LiveWork 3D - mają pojawić się na rynku w grudniu br. LiveWork 3D będzie kosztował 50 USD, a ceny pakietu VisiDrive 3D jeszcze nie ustalono.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200