2Si rozpoczyna inwestycje w KSSE

Spółki zależne 2Si SA: 2Si Software & Serwis, Dot.Serwis oraz Micomp Systemy Komputerowe, zamierzają zainwestować na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) ponad 4,6 mln zł.

Firmy zakupiły 0,5 ha gruntu na obszarze podstrefy w Tychach, na którym zostanie zlokalizowany budynek usługowy. Nowe przedsięwzięcie zapewnić ma powstanie 300 miejsc pracy. Inwestycja jest etapem realizacji programu stworzenia tzw. katowickiej infostrady IT.

Na terenie gminy Tychy planowane jest stworzenie Centrum Zaawansowanych Technologii Informatycznych. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajmuje łączny obszar ponad 1015 ha. Została założona w czerwcu 1996 r. i jest jedną z 14 tego typu stref działających w całym kraju. Firmy, które usytuują swoja produkcję w specjalnej strefie ekonomicznej, przez 10 lat nie płacą podatku dochodowego; w parkach technologicznych jest to okres 6 lat. Warunkiem jest określona dla każdej strefy wielkość inwestycji, jakie spółka decyduje się ponieść oraz zapewnienie określonej liczby miejsc pracy. Strefy takie jak ta, w Katowicach powstają na obszarach charakteryzujących się wysokim bezrobociem.