2Si planuje ekspansje na rynki środkowoeuropejskie

W pierwszej połowie br. spółka zamierza przeprowadzić niepubliczną emisję akcji o wartości 40 mln zł. Część ze środków przeznaczonych ma być na inwestycje w spółki IT działające na rynku czeskim i słowackim.

2Si Sieciowe Systemy Informacyjne SA do końca pierwszej połowy br. planuje przeprowadzić niepubliczną emisję akcji o wartości 40 mln zł. Część z uzyskanych w ten sposób środków firma zamierza przeznaczyć na inwestycje w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, gdzie 2Si wygrała przetarg na zakup gruntów.

Plan strategiczny 2Si zakłada umocnienie pozycji na polskim rynku systemów CRM dla sektorów: przemysłowego, bankowego, administracji telekomunikacji. Firma planuje także ekspansję na rynki środkowoeuropejskie, która będzie realizowana poprzez przejmowanie innych podmiotów z branży. 2Si jest zainteresowana rynkami: czeskim i słowackim.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Dzięki tej platformie z usług analityki AI będzie mogło korzystać coraz więcej firm
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200