250 tysięcy USD za głowę autora Mydooma

SCO wysyła list gończy za autorem wirusa Mydoom, który pojawił się w poniedziałek. Nagroda za pomoc w schwytaniu osób odpowiedzialnych za jego powstanie wynosi 250 tys. USD. Robak występujący także pod nazwą Novarg lub Mimail.R został stworzony aby wykonać atak DoS (denial of service) na witrynę SCO Group. Wygląda na to, że spółka straciła cierpliwość - w ubiegłym roku jej strona internetowa była paraliżowana kilkakrotnie.

- Nie znamy źródła ani przyczyny tych ataków, jednak mamy swoje podejrzenia - napisał w oświadczeniu wydanym wczoraj późnym wieczorem szef SCO Darl McBride. Jego zdaniem sprawca przestępstwa musi zostać zatrzymany, w czym pomóc ma współpraca m.in. z amerykańskimi służbami specjalnymi oraz FBI.

Zdaniem specjalistów, robak przeprowadzi atak pomiędzy 1 a 12 lutego br. Zbyt duża ilość informacji wysłana z zainfekowanych komputerów spowoduje wyłączenie serwerów SCO. Po raz kolejny, odkąd spółka rozpoczęła batalię ze środowiskiem open source o prawa do systemu Linux w marcu ub.r.

Więcej informacji na temat robaka Mydoom:

http://www.computerworld.pl/news/63184.html

Więcej informacji na temat działań SCO Group:

http://www.computerworld.pl/news/watek.asp?id=18

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200