24-calowe LCD EIZO z HDMI

W ofercie Alstor, wyłącznego dystrybutora monitorów EIZO w Polsce, dostępny jest już najnowszy model LCD FlexScan HD2441W wyposażony w dwa złącza HDMI.

FlexScan HD2441W dysponuje matrycą o rozdzielczości 1920x1200. Oprócz dwóch złączy HDMI nowe monitory posiadają wejście DVI-D (cyfrowe) i D-Sub (analogowe), umożliwiające jednoczesne podłączenie dwóch źródeł sygnału, jak również hub USB z podwójnymi portami typu upstream i downstream. Podłączając komputery do portów upstream, a urządzenia peryferyjne do portów downstream, możliwe jest np. korzystanie tylko z jednej klawiatury i myszy. Ponadto, do zamontowanego w monitorze złącza audio typu "jack" można podłączyć komplet głośników, które będą współdzielone przez obydwa komputery oraz urządzenia audio/wideo podłączone poprzez złącze HDMI.

Funkcja ContrastEnhancer jest realizowana sprzętowo za pomocą autorskiego układu ASIC, zaprojektowanego przez inżynierów EIZO z myślą o telewizorach LCD. Automatycznie dostosowuje parametry takie jak jasność, wzmocnienie oraz współczynnik gamma tak, aby w zbyt ciemnych lub zbyt jasnych obrazach doprowadzić ich wartości do poziomów idealnych. Przy wyświetlaniu multimediów daje to możliwość uzyskania dynamicznego współczynnika kontrastu w zakresie od 1000:1 do 3000:1, a w rezultacie bardziej nasyconą czerń i żywsze obrazy. Funkcja OutlineEnhancer pełni rolę filtru poprawiającego ostrość rozmytych fragmentów obrazu o siedmiostopniowej sile działania. Specjalny układ ASIC redukuje czas reakcji matrycy (od szarości do szarości) do 6 ms i zapobiega smużeniu. Fakt, że taka obróbka obrazu dokonywana jest poprzez elektronikę monitora, a nie przez kartę graficzną sprawia, że wyostrzaniu poddawane są nie tylko obrazy statyczne, ale również dynamiczne.

Zobacz również:

  • IPS, OLED, mini-LED czy QLED - jaka matryca do pracy?
24-calowe LCD EIZO z HDMI

Monitor LCD EIZO FlexScan HD2441W

W nowym monitorze zastosowano sprawdzoną już w poprzednich modelach funkcję BrightRegulator. Utrzymuje ona jasność monitora na optymalnym poziomie w każdych warunkach. Znajdujący się na przednim panelu monitora czujnik mierzy poziom natężenia oświetlenia w pomieszczeniu i automatycznie zwiększa lub zmniejsza jasność wyświetlanego obrazu. Stały poziom jasności w modelu HD2441W pomaga utrzymać funkcja Brightness Stabilization. Jest to układ elektroniczny, stabilizujący jasność panelu LCD w 90 sekund po włączeniu monitora lub po wyjściu ze stanu czuwania. W dłuższym okresie użytkowania dodatkowo koryguje utratę jasności panelu spowodowaną standardową degradacją świetlówek.

Ekranowe menu OSD udostępnia bardzo szeroki zakres regulacji parametrów wyświetlanego obrazu, takich jak: jasność, kontrast, wartość współczynnika gamma, nasycenie, odcień, wzmocnienie oraz temperatura barw. Podczas pracy z komputerem możliwe jest wybranie jednego z sześciu trybów pracy monitora - Text, Picture, Movie, Custom, sRGB oraz WindowMovie (obrazy w oknie odtwarzacza wyświetlane są jaśniej niż reszta ekranu). Ponadto, japońscy projektanci zdefiniowali 4 tryby wyświetlania dla urządzeń audio/wideo: Standard, Soft (do filmów), Dynamic (do gier) i Custom (określany przez użytkownika).

Nowy model dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, srebrnej i biało-srebrnej. Jego cena to około 6500 zł.

Urządzenia objęte są 5-cio letnią gwarancją w systemie door-to-door, obejmującą wszystkie elementy monitora.

Więcej informacji:

http://www.eizo.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200