20-krotna nagrywarka Samsunga

Samsung wprowadza do sprzedaży nową nagrywarkę DVD-RW z serii Super-WriteMaster umożliwiającą nagrywanie płyt DVD z prędkością 20x.

Nowy napęd oferuje najwyższą jak dotąd prędkość nagrywania DVD+R/-R wynoszącą 20x. Również prędkości nagrywania w formatach DVD+R Dual Layer (16x) i DVD-R Dual Layer (12x) są najwyższe ze spotykanych dziś w napędach. Urządzenie pozwala na nagrywanie nośników z użyciem funkcji "overspeed". Oznacza to możliwość nagrania danych z prędkością wyższą niż nominalna nośnika, np. z prędkością 20x na nośniku 16x czy z prędkością 16x na nośniku 12x. SH-S203B zapisuje również płyty DVD-RAM z szybkością 12x.

20-krotna nagrywarka Samsunga

Samsung SH-S203B

Istotną cechą SH-S203B jest interfejs SATA, który posiada szereg zalet w porównaniu do interfejsu równoległego. Co ważne, modele SATA i PATA firmy Samsung nie różnią się ceną.

Zobacz również:

  • Samsung aktualizuje smartfony, które formalnie utraciły wsparcie

Nagrywarka została wyposażona w pakiet oprogramowania NERO Express 7. Dołączony program Live Update pozwala na darmową i automatyczną operację pobrania najnowszej wersji firmware ze strony internetowej producenta.

W Samsungu SH-S203B zastosowano kilka technologii mających zapewnić bezproblemową eksploatację i wysokie parametry użytkowe. Najważniejsze z nich to: SAT (Speed Adjustment Technology), TAC (Tilt Actuator Compensation), Double OPC (Optimum Power Control). Zdaniem producenta, umożliwiają one poprawną pracę ze wszystkimi markami nośników znajdującymi się na rynku.

Cena netto dla klienta końcowego wyniesie ok. 109 złotych. Więcej informacji na stronie producenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200