1Password Secrets Automation to nowe rozwiązanie dla klientów korporacyjnych

1Password, znana ze świetnego menedżera haseł, wchodzi na rynek z nową usługą, tym razem skierowaną dla przedsiębiorstw.

1Password Secrets Automation ułatwi zarządzanie hasłami w firmie / Fot. Unsplash.com

1Password Secrets Automation ułatwi zarządzanie hasłami w firmie / Fot. Unsplash.com

Firma uruchamia 1Password Secrets Automation. Nowe rozwiązanie ma pomóc firmom w lepszym zarządzaniu wszystkimi tajemnicami i poufnymi danymi w jednym miejscu.

Wcześniej 1Password koncentrowała się przede wszystkim na oferowaniu rozwiązań dla pojedynczych użytkowników. Menedżer haseł zapewniał bezpieczeństwo dla danych logowania i dokumentów. Teraz jednak firma chce skupić się także na sektorze biznesowym.

Zobacz również:

  • Polacy bezrefleksyjnie ufają technologii?

Jak przekonuje, Secrets Automation jest adresowane do administratorów chmury i programistów, ale też menadżerów IT. Rozwiązanie pomoże przechowywać tokeny, dane logowania i inne zasoby, które programiści do tej pory i tak przechowywali w istniejących produktach 1Password i podobnych. Teraz jednak wszelkie poufne dane będziemy mogli nie tylko przechowywać w tym samym, zaszyfrowanym formacie, co poprzednio. Dojdzie jeszcze możliwość łatwego przenoszenia ich do narzędzi wykorzystujących w infrastrukturze IT organizacji.

Sprawdź: 7zip

Secrets Automation jest bowiem w pełni kompatybilny z takimi rozwiązaniami jak HashiCorp Vault, Terraform, Kubernetes i Ansible, a także z bibliotekami klienckimi w Go, Node i Python. Firma obiecała też więcej integracji, które pojawią się wkrótce.

Nowa usługa obejmuje kompleksową kontrolę dostępu, aby administratorzy mogli zdefiniować uprawnienia dla pracowników, i działa w różnych środowiskach - w tym w środowisku on-premise i chmurze publicznej.

Ponadto 1Password ogłosiło partnerstwo z GitHub, dzięki któremu wielu programistów łatwiej zintegruje swoją usługę z Secrets Automation.

Zobacz: Open Office

Jeśli chcemy bezpiecznie i wygodnie zarządzać hasłami i poufnymi danymi w firmie, warto przyjrzeć się bliżej nowej usłudze. Tym bardziej jeśli do tej pory korzystaliśmy już z oprogramowania tej marki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200