18 milionów plotkarzy więcej

O tyle właśnie wzrosła w ciągu ostatniego roku liczba użytkowników trzech najpopularniejszych komunikatorów internetowych - ICQ, MSN Messenger oraz Yahoo Messenger.

O tyle właśnie wzrosła w ciągu ostatniego roku liczba użytkowników trzech najpopularniejszych komunikatorów internetowych - ICQ, MSN Messenger oraz Yahoo Messenger, wynika z raportu opublikowanego przez firmę Jupiter Media Metrix.

Wciąż pozycję lidera okupuje ICQ z blisko 42 milionami użytkowników (wzrost o 21%). Drugie miejsce zajmuje program Microsoftu, który może się pochwalić 18,5 milionową rzeszą użytkowników i gwałtownym, 94-procentowym wzrostem popularności, co oznacza, że jeśli obecne trendy się utrzymają, MSN Messenger już za niecałe dwa lata stanie na czele stawki (jest to dość prawdopodobne, zważywszy na fakt zintegrowania tego programu z systemem operacyjnym Windows XP). Z kolei trzecie miejsce należy do Yahoo Messenger - prawie 12 milionów użytkowników i 25% wzrost.

Wśród rodzimych komunikatorów najbardziej rozpowszechniony jest Gadu-Gadu. Choć daleko mu pod względem popularności do wcześniej wymienionych programów, to jednak posiada wierne i stosunkowo liczne grono polskich użytkowników (ponad pół miliona, według danych producenta), a jego pozycja wydaje się nie zagrożona.