16 tys. uczniów skorzystało w ubiegłym roku z projektów edukacyjnych Ericssona

To ponad trzy razy więcej niż jeszcze w 2011 roku. Wzorując się na sukcesie programu "Connect to Learn" w Afryce, firma Ericsson rozpoczęła nowe projekty związane z nauczaniem opartym o technologie w chmurze m.in. w Brazylii, Indiach i Chinach.

W odpowiedzi na wyzwania związane z dostępem do szkół średnich, w 2010 r. wystartowała inicjatywa "Connect to Learn". Projekt realizuje firma Ericsson wspólnie z Instytutem Ziemi Uniwersytetu Columbia oraz Millennium Promise. Celem "Connect to Learn" jest zapewnienie wysokiej jakości zasobów edukacyjnych przy użyciu mobilnego internetu i technologii opartych o chmurę.

Podczas gdy Milenijne Cele Rozwoju ONZ koncentrowały się na edukacji podstawowej, Ericsson i partnerzy zidentyfikowali lukę w szkolnictwie średnim. W 2012 roku program "Connect to Learn" został rozszerzony o dwanaście szkół na terenie sześciu krajów: Ghany, Tanzanii, Kenii, Ugandzie, Malawi i Senegalu. Nowe programy informatyczne rozpoczęły się również w szkołach w Dżibuti, w Brazylii, Chile, Sudanie Południowym, Indiach i Chinach. Obecnie z programów edukacyjnych firmy Ericsson korzysta 16 tys. uczniów.

Zobacz również:

  • Polska ważnym producentem sprzętu dla stacji bazowych 5G w Europie
  • Ericsson zawiesza definitywnie swoją działalność w Rosji
  • Ta gra wideo pomoże użytkownikom Twittera chronić swoje dane
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200