150 mln zł na e-wioski

Jak informuje Puls Biznesu, resort edukacji trzykrotnie zwiększył budżet na budowę internetowych ośrodków edukacyjnych na wsiach. Dzięki oszczędnościom bilansowym w innych projektach unijnych, w całej Polsce ma powstać aż 1100 centrów kształcenia na odległość.

E-wioski powinny zacząć działać najpóźniej w czerwcu 2008 r. Centra wiejskie budują konsorcja firm prywatnych i organizacji wyłonione w konkursie - konsorcjum pod wodzą Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego z Zielonej Góry, uniwersytet w Białymstoku oraz Fundacja Regionalna Agencji Promocji Zatrudnienia z Dąbrowy Górniczej. Na razie ruszyły dwa przetargi na wyposażenie centrów - ich organizacja została zlecona firmom prywatnym: 4system i zależnej od Prokomu Combidacie. Pierwszy przetarg organizowany przez 4system został unieważniony po protestach i ogłoszony ponownie. Przetarg, za który odpowiada Combidata trwa.

Więcej o przetargu na e-wioski:

Padł przetarg na e-wioski

Kolejny przetarg IT z błędną specyfikacją

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200