15-stka z wyższej półki

NEC-Mitsubishi wprowadził do oferty na rynku polskim nowy monitor LCD o przekątnej ekranu 15 cali - NEC MultiSync LCD1550X. Przez firmę jest on pozycjonowany jako model high-endowy w segmencie monitorów 15-calowych.

NEC-Mitsubishi wprowadził do oferty na rynku polskim nowy monitor LCD o przekątnej ekranu 15 cali - NEC MultiSync LCD1550X. Przez firmę jest on pozycjonowany jako model high-endowy w segmencie monitorów 15-calowych.

Firma zastosowała panel LCD S-IPS (Super-In-Plane-Switching), co pozwoliło na uzyskanie szerokiego kąta widzenia - 170 stopni w obu płaszczyznach. Jasność obrazu to 250 cd/m2, a kontrast - 300:1. Monitor wyposażono w wąską obudowę nowego typu, która dobrze nadaje się do zestawień wielomonitorowych. Rozdzielczość natywna to 1024 x 768 piksele przy odświeżaniu 75Hz.

MultiSync LCD1550X jest zgodny ze standardem sRGB, posiada również 6-osiowy system regulacji kolorów OmniColor. Dzięki sRGB dostosowanie koloru do wartości obowiązujących dla innych urządzeń zgodnych z tym standardem jest uproszczona, zaś OmniColor pozwala na precyzyjniejszą regulację koloru przy współpracy z urządzeniami, które nie są zgodne z sRGB.

Monitor wyposażono również w technologię Ambix, dzięki której akceptowany jest sygnał zarówno z analogowej, jak i cyfrowej karty graficznej. NEC MultiSync LCD1550X posiada wejścia DVI-I oraz VGA.

Technologia TORO, pozwala na obrót ekranu o 90 stopni i edycję dokumentu w formacie A4. Dzięki oprogramowaniu Pivot przejście do pracy w trybie Portrait nie powoduje komplikacji przy sterowaniu myszką. Do monitora dołączany jest również program LiquidView, który pozwala na skalowanie czcionek i wszystkich elementów pulpitu bez zmiany rozdzielczości wyświetlanego obrazu. Osoby, które nabędą monitor NEC MultiSync LCD1550X, mogą bezpłatnie pobrać program ze strony internetowej producenta oprogramowania - firmy Display Portraits.

Monitor posiada certyfikat ISO 13406-2, spełnia również normy ergonomii i bezpieczeństwa takie jak CE, TUV Ergonomie i TCO ’99. Pobór mocy w trakcie pracy nie przekracza 38 W, w trybie uśpionym wynosi mniej niż 3 W co zapewnia zgodność z normą Energy 2000.

Monitor dostępny jest w dwóch wersjach: standardowej oraz z czarną obudową. Ich cena detaliczna netto została ustalona odpowiednio na 2800 i 2900 zł.

Produkt objęty jest 3-letnią gwarancją producenta realizowaną w systemie door-to-door.


TOP 200