15 mln spamu miesięcznie

W minionym roku jednym z najbardziej trapiących użytkowników zjawisk był spam. Onet szacuje, że 51% przychodzącej poczty to niezamówione wiadomości.

Jak podał Onet.pl, blokada antyspamowa portalu zatrzymuje ok. 20% przychodzącej poczty. Nie oznacza to jednak, że cały spam udaje się niwelować. Wychwycenie wszystkich niechcianych wiadomości jest znacznie trudniejsze od zablokowania przesyłanych wirusów. Przekładając procenty na liczby, okazuje się, że miesięcznie blokowanych jest ponad 15 mln niechcianych listów.

Onet wskazuje, że 51% przychodzącej poczty to spam. Wirusy stanowią prawie jedną piątą korespondencji, a „prawdziwe” listy jedynie niecałą jedną trzecią wszystkich przesyłek.

15 mln spamu miesięcznie

Spam w liczbach

Zobacz również:

  • Twitter codziennie usuwa ponad milion kont spamowych
  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu
  • Pierwsza konferencja Apple w tym roku już 8 marca

Na przybierające coraz większe rozmiary zjawisko spamu zwracali uwagę przedstawiciele branży internetowej i telekomunikacyjnej w naszym podsumowaniu roku 2003 (więcej na ten temat:http://www.internetstandard.pl/news/62388.html ). Wielu z nich wskazywało, że dotychczasowa walka ze spamem jest wciąż nieskuteczna.

Więcej na temat spamu w naszym wątku:

http://www.idg.pl/news/watek/17.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200