15,8 mld USD na odbudowę IT w Nowym Jorku

Odbudowa infrastruktury informatycznej zniszczonej w Nowym Jorku w rezultacie zamachów terrorystycznych potrwa co najmniej dwa lata i będzie kosztować 15,8 mld USD.

Odbudowa infrastruktury informatycznej zniszczonej w Nowym Jorku w rezultacie zamachów terrorystycznych potrwa co najmniej dwa lata i będzie kosztować 15,8 mld USD. Jest to suma co najmniej trzy razy większa od wydawanej w podobnym okresie na konserwacje takiej infrastruktury. Takie obliczenia podała firma analityczna Computer Economics.

Zniszczony obszar jest związany przede wszystkim z sektorem finansowym. Giełda nowojorska wznowiła działalność, a firmy brokerskie spieszą się z odtworzeniem sprzętu i oprogramowania, by na dobre rozpocząć działalność. Według Computer Economics ok. 25 000 informatyków z całego świata (lokalnie i zdalnie) jest zaangażowanych w te operacje, których koszt ocenia się na 1,7 mld USD.

Zobacz również:

  • Spotify prognozuje 100 mld USD przychodów w ciągu 10 lat
  • W porównaniu z europejskim polski przemysł nie lubi nowoczesnych technologii

W dłuższej perspektywie trzeba czasowo lub na stałe przenieść 100 000 stanowisk pracy z nieistniejącego WTC i okolicznych zniszczonych budynków, zapewniając nowe desktopy, serwery i sprzęt komunikacyjny. Te działania pochłoną 8,1 mld USD.

Odbudowa infrastruktury sieciowej będzie kosztować 6 mld USD - stworzenie nowych centrów przełączających, centrów danych, okablowania itp. zabierze przynajmniej dwa lata.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200