128 portów Fibre Channel

Comtegra poszerzyła ofertę o pierwszy 64 i 128-portowy przełącznik Fibre Channel firmy Brocade – SilkWorm12000. Jest to kolejne urządzenie tego producenta z rodziny produktów 2 Gb/s.

Comtegra poszerzyła ofertę o pierwszy 64 i 128-portowy przełącznik Fibre Channel firmy Brocade – SilkWorm12000. Jest to kolejne urządzenie tego producenta z rodziny produktów 2 Gb/s.

SilkWorm 12000 jest produktem klasy Fibre Channel director, który został stworzony do pracy w rdzeniu sieci SAN, integrując heterogeniczne środowiska składające się z różnych systemów operacyjnych, takich jak Windows NT, UNIX, Linux.

Zobacz również:

Każdy z portów Brocade SilkWorm 12000 może pracować z prędkością 1 lub 2 Gbit/s, łącząc się na dystansie do 10 km. Połączenia pomiędzy przełącznikami (ISL) mogą rozciągać się na odległość 100 km. Nowe rozwiązanie Brocade ISL Trunking pozwala na połączenie czterech łącz ISL pomiędzy dwoma przełącznikami w jedną logiczną magistralę o przepustowości 8 Gb/s.

SilkWorm 12000 posiada modularną architekturę, pozwalającą na rozbudowę, konserwację i naprawę urządzenia bez zatrzymywania pracy. Został wyposażony w dwa procesory kontrolujące pracę przełącznika, do ośmiu płyt przełączających wyposażonych w 16 portów Fibre Channel każda, nadmiarowe moduły zasilaczy i wentylatorów. Zarówno wymiana wszystkich podzespołów, jak i aktualizacja oprogramowania FabricOS odbywają się bez przerywania pracy przełącznika.

Technologia Fabric Shortest Path First (FSPF) pozwala sieci fabric automatycznie izolować problemy omijając uszkodzone łącza. Bezpieczeństwu pracy służą nowe procesory ASIC przełącznika z wbudowaną technologią Brocade Frame Filtering.

Przełącznik dostarczany jest w wersji wyposażonej w 64 lub 128 portów. Poprzez łączenie przełączników ze sobą, a także poprzez dołączanie starszych urządzeń firmy Brocade, można zbudować korporacyjne sieci SAN.

Więcej informacji:

Comtegra Sp. z o.o.

ul. Karola Miarki 11d, 01-496 Warszawa

tel. (22) 685 50 80, fax. (22) 685 19 55

http://www.comtegra.pl

mailto:[email protected]


TOP 200