11 witryn grzechu wartych

Jott: powiedz maila przez telefon

Funkcjonalność tego serwisu opiera się na konwersji głosu do tekstu. Wystarczy przedyktować wiadomość przez telefon, a zostanie ona automatycznie przekonwertowana na tekst i przesłana odbiorcy. Jott sprawdza się również w warunkach utrudnionego dostępu do komputera. W analogiczny sposób można ustawiać przypomnienia. Będą one dostarczane za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail. Zapisywane są również wiadomości głosowe, które mogą zostać odsłuchane za pośrednictwem witryny Jott.

Jott może nawet zastępować klawiaturę podczas prowadzenia bloga, czy sporządzania różnego rodzaju notatek cyfrowych wpisów w kalendarzu (m.in. Google). Maksymalna długość trwania jednego nagrania to 30 sekund. Ten serwis również znajduje się w fazie testów. W przyszłości dostęp do podstawowych funkcji ma być możliwy bez żadnych opłat. Niestety jott-ować mogą obecnie tylko mieszkańcy USA i Kanady.

Pamiętaj o mleku!

Idea Remember the Milk wywodzi się od listy zakupów. Najprawdopodobniej w ocenie autorów serwisu podczas zakupów najczęściej zapominamy właśnie o mleku. Niezależnie od tego tworzenie listy zadań (a nie tylko zakupów) może być bardzo przydatne. Tym bardziej, że dzięki wykorzystaniu mechanizmów Google Maps wszystkie zaplanowanie zadania można umieścić nie tylko w kalendarzu, ale także na mapie.

O zaplanowanych zdarzeniach przypominać mogą powiadomienia wysyłane za pośrednictwem poczty e-mail, wiadomości SMS, a nawet komunikatorów tekstowych. Kolejne notatki można dodawać za pośrednictwem portalu Remember the Milk lub wysłanej pod odpowiedni adres, wiadomości e-mail. Co ciekawe poszczególne zadania mogą odnosić się do względnych terminów (np. "za tydzień"), a serwis zastosuje odpowiednie datowanie.

Z serwisu można korzystać również za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Remember the Milk pozwala również na współdzielenie zadań i może sprawdzać się jako proste narzędzie pracy grupowej. Serwis jest dostępny w języku polskim i można go używać za darmo.

Płatki startowe

11 witryn grzechu wartych

Pageflakes

Według niektórych ten serwis posiada lepszą funkcjonalność i możliwości personalizacji, nawet aniżeli popularne iGoogle czy strona startowa Yahoo. Witryna Pageflakes została stworzona przy założeniu, że cały serwis będzie podzielony na segmenty - "płatki" (flakes). Każdy z nich zawiera informacje z konkretnego, niemal dowolnego źródła. Poza klasycznymi informacjami dotyczącymi pogody lub wydarzeń sportowych mogą to być również m.in. powiadomienia o dostępności w serwisach społecznościowych lub komunikatorów, treści RSS, blogi, podcasty. Obecnie serwis liczy ponad 200 tys. tego rodzaju elementów.

Domyślnie wyświetlany jest m.in. kalendarz oraz mapa z zaznaczonymi ciekawymi wydarzeniami. Lokalizacja użytkownika określana jest na podstawie adresu IP komputera, za pomocą którego łączy się z Internetem. Można ją oczywiście dowolnie modyfikować, podobnie zresztą jak sposób działania poszczególnych elementów Pageflakes.


TOP 200